See veebileht kasutab küpsiseid, et saaksime pakkuda Teile parimat teenust.
Jätkates sirvimist, nõustute küpsiste kasutamisega. Täpsem info siit

Weber Saint-Gobain - Official website of the company

Weber Eestis

Kergkruusa, kergkruustoodete ja ehituslike kuivsegude (kuivbetoonid, fassaadi- ja põrandatooted, pahtlid, plaatimistooted ja müürisegud) arendus, tootmine ja turustamine.  

Weberil on lisaks kaks alambrändi – Fibo (plokitooted) ja Leca (kergkruus ja soojustatud plokitooted).  

Ettevõttel on Eestis kaks  tootmisüksust (kuivsegutehas Aravetel ja plokitehas Häädemeestel), peakontor Tallinnas ja müügiesindus Tartus. 

Pakume meie ehitajatele üle 1 000 eri toote ning lahenduse. Kõik meie tooted ja teenused on sertifitseeritud ja sellega tagame parima ja ühtlase kvaliteedi meie klientidele.  

Jätkuva arengu võti on aktiivne teadus- ja arendustegevus

Me tahame olla osaks ehitustoodete tootmise suunanäitajate seas.  Pidev areng ja edasiminek, kvaliteedi ja teenuse parendamine on turuliidri tingimused.  Tuleviku keskkonna- ja energiatõhususe saavutamiseks investeerime tugevalt teadus- ja tootearendusse.  Jagame regulaarselt teavet ja kogemusi rahvusvahelise Weberi võrgustikus.  Kasutame selles töös ka palju meie klientide arvamust ja nägemusi. 

Head kvaliteeti on võimalik tõestada iga päev

Kogu meie tootmisprotsessid vastavad rahvusvahelisele  ISO-standardile.  Kvaliteedikontroll algab juba tooraine kvaliteedist ja jätkub tootmise, lõpptoote, logistika, paigaldustööde ja valmis töö tunnustamisega.  Meie põhimõtteks on pidev parendamine ja arendamine.  Püüame tuua igapäevaselt meie klientide argipäevaellu Weberi teenuste head kvaliteeti.  Weber äriüksuse tootmise, müügi ja turundustegevuse vastavust rahvusvahelistele standardite ISO 9001  ja 14001 nõuetele tõendavad  vastavalt 1998.a. ja 2000.a. välja antud sertifikaadid.

Ettevõtte ajalugu

Meie tegevuse alguseks Eestis võib lugeda 1992 aasta sügist, kui Vetonit kuivsegud jõudsid Eesti turule. Tooted hangiti Partek OY AB Soome tehastest, kohaliku Parteki esindajate initsiatiivil.

Juriidilise tegevuse alguseks Eesdtis võib lugeda 1993 aastat. Asutati Aseri Tellis AS, Lohja OY AB ja RAS Aseri Tehas ühisettevõttena. Juba 1991 algusest tegutses Eestis tookordse Lohja OY AB esindused, millest 1993 kasvas välja Lohja Eesti AS, mis ettevõtete liitmise ja omanike vahetuse käigus sai 1994 aastal nimeks Optiroc Eesti AS.

  • 1996 asutati Järvamaale, Aravetele AS Optimix , mis alustas 1997 kevadel Vetonit kuivsegude tootmist. Meie teise olulise tooterühma, kergkruus ja kergkruusast valmistatud tooted tõi turule Fibo ExClay Eesti AS, mis alustas oma tegevust 1991.aastal. Ka tänaseni on üheks meie tuntuimaks tooteks Fibo ehitusplokid. 
  • 1998 alustati tookordse Optiroci tegevuste liitmist Eestis üheks ettevõtteks. Esimese etapina koondati 1998 detsembris Aseri Tellis AS, AS Optimix ja Optiroc Eesti AS ühise nime alla – Optiroc AS. Teine etapp käivitati juba 1999 alguses eesmärgiga liita Optiroc Group'i seni Eestis eraldi ettevõtetena tegutsenud Fibo ExClay Eesti AS ja Optiroc AS. 
  • 1998 detsembris asutati turustusfirma Lätis ning 1999  veebruaris sama funktsiooniga ettevõte Leedus. Nii Optiroc SIA Riias kui ka Optiroc UAB Vilniuses kuulusid 100% maxit Estonia AS-ile ning nende ülesandeks on kindlustada ehitajaid meie toodetega vastavalt Lätis ja Leedus. 
  • 1999  toimus ametlik Optiroc AS-i ja Fibo ExClay Eesti ASi ühendamine ning jätkati ühe ettevõttena – Optiroc AS.
  • 2000. aasta novembris müüs toonane Optiroc Group vastavalt kontserni poliitikale kõik tellisetööstused Taanis, Soomes, Norras, Rootsis, Inglismaal ja Eestis Wieneberger Baustoffindustrie AG-le, maailma suurimale tellisetootjale.
  • 2004. aastal  avasime Optiroc kontserni uusima Fibo plokitehase Siauliais, Leedus. Tehase ehitamise otsuse tingis Baltimaade plokituru kiire kasv.
  • 2004. aastal sai Optiroc AS-i nimeks maxit Estonia AS, mis omakorda muutus aastal
  • 2009 Saint-Gobain Ehitustooted AS-ks seoses üleminekuga Saint-Gobain rahvusvahelisse kontserni ja meie peamiseks kaubamärgiks sai Weber.