See veebileht kasutab küpsiseid, et saaksime pakkuda Teile parimat teenust.
Jätkates sirvimist, nõustute küpsiste kasutamisega. Täpsem info siit

Weber Saint-Gobain - Official website of the company

Green Building Week 25.09. - 01.10. 2017

22 09 2017

Tänasega algab ülemaailmne Green Building Week, mille jooksul pööratakse suurt tähelepanu jätkusuutlikele hoonetele.

Jagades samu väärtusi osaleb ka Saint-Gobain GBC (Green Building Council) liikmena selles algatuses ja töötab igapäevaselt jätkusuutlike elukeskkondade loomise nimel.

Jätkusuutlikkus, iseäranis kliimamuutused, on olnud aastaid päevakorras ning selle taustal on oluline keskenduda hoonestatud keskkonnale.

Sõnapaari „roheline hoone“ seostatakse sageli taastuvate energiaallikate ja energia säästmisega. Kuigi need on võitluses kliimamuutustega väga tähtsal kohal, peaksid jätkusuutlikud hooned suurendama inimeste heaolu.

„Jätkusuutlik hoone on ehitis, mille olelusringi kõigis etappides – alates tooraine hankimisest kuni hoone ehitamise, kasutamise ja isegi selle lammutamiseni – on arvestatud inimeste, meie planeedi ja majandusliku heaoluga. Just selline hoone on tõeliselt jätkusuutlik,“ sõnab Saint-Gobaini Põhja- ja Baltimaade jätkusuutlikkuse valdkonna direktor Camille Fabre.

Euroopas veedavad inimesed kuni 90% oma ajast siseruumides. Seega mõjutavad need suurel määral inimeste tervist ja heaolu: hoones avaldavad inimestele mõju siseõhu kvaliteet, akustika, päikesevalguse ligipääs ja sobiv õhutemperatuur. Kõigil neil teguritel on oma osa selles, kuidas õpitakse, mängitakse, töötatakse ja magatakse.

Kui rääkida hoonetega seotud mõjust meie planeedile, siis antud hetkel tuleb peaaegu 25% ülemaailmsest süsinikdioksiidi heitkogusest just hoonetest. 

Rahvusvahelise Ehitusliidu (Global Alliance for Building and Construction) prognoosi järgi kasvab kogu maailma hoonete põrandapind aastaks 2050 kaks korda, mis tähendab, et meil tuleb pidevalt pingutada nii lahenduste kui ka ehitusvõtete parandamiseks.

Hea uudis on see, et lahendused keskkonnamõjude oluliseks vähendamiseks on juba olemas. Kuid need tuleb ka kasutusele võtta. See tähendab, et meil tuleb teha rohkem koostööd, muuta oma töökorraldust ja sõlmida uusi partnerlussuhteid. Saint-Gobain on meeleldi valmis panustama oma osa üleminekul jätkusuutlikele ehitistele ja nn ringmajandusele. Meie siht on selge: soovime luua mugavaid elukeskkondi ja muuta igapäevaelu paremaks, ühendades selleks nii mugavuse, heaolu kui ka jätkusuutlikkuse.

Selle aasta Green Building Week nädala teemaks on #Zeroishero ehk liginullenergia majad. Siinkohal on heaks näiteks ISOVER nullenergiamaja, mis ehitati 2013. aastal Soome Elamumessi raames Hyvinkääle.

Vaata videoklippi Saint-Gobain´i jätkusuutlike elukeskkondade loomisest