See veebileht kasutab küpsiseid, et saaksime pakkuda Teile parimat teenust.
Jätkates sirvimist, nõustute küpsiste kasutamisega. Täpsem info siit

Weber Saint-Gobain - Official website of the company

Üle-eestilised Pottseppade ja Korstnapühkijate Suvepäevad

8 07 2015

Weber ja Wienerberger kutsus kõiki pottseppi ja korstnapühkijaid kokku saama!

4.-5. augustil toimusid üle-eestilised Pottseppade ja Korstnapühkijate Suvepäevad, mis sel korral leidsid aset Harjumaal Kuusalu vallas Jõekääru Perepuhkuse Puhkekeskuses. Toredaks traditsiooniks saanud üritus toimus seekord juba üheksandat korda, kuid sel korral esmakordselt kahepäevase koolitus- ja suvepäevade üritusena. Ettevalmistusena järgmisel aastal toimuvale ja juba oodatud juubeliaasta üritusele ja kokkusaamisele, osales juba sel korral rekord arv spetsialiste, 45 pottseppa ja korstnapühkijat ning nagu ikka ka üritust korraldavad Wienerbergeri ja Weberi meeskonnad.

Erinevalt eelmistest aastatest oli sellel korral esimese päeva programm koostatud koolituspäevana. Lisaks tooteid tutvustavatele ettekannetele toimusid ka esitlused ja diskussioonid, mida juhtisid päästeameti ja arhitektide esindajad. Uusi Terca telliseid ja nende erinevate formaatide kasutusviise tutvustas Wienerberger AS tootejuht Eduard Rõžov. Fibo moodulkorstnate ja Weberi segude teemal tegi ettekande Saint-Gobain Ehitustooted AS tootejuht Raul Reinson. Alari Tõnissoo, Päästeameti Lääne päästekeskuse insenertehnilise büroo juhataja, ettekanne oli ohutustingimuste ja kasutuslubade ja teemal. Arhitekt 11 OÜ arhitekti Illimar Truverk poolt juhitud ümarlauas arutleti arhitektide ja pottseppade koostöö ja nende kitsaskohtade teemadel. Paljud küsimused leidsid vastuse ja aktuaalsed probleemid said läbi arutatud päästeametniku ja arhitektidega. Lisaks töisele osale toimusid õhtupoolikul meeleolukad meeskondlikud võistlused, nauditi saunamõnusid ning mõnusate kitarrikeelte helide saatel võeti ühiselt ka laul ülesse. 

Suvepäevade teiseks päevaks oli planeeritud kultuurilis-ajalooline ekskursioon. Toimus ringsõit külades ümber Kahala järve koos paari lühema jalutuskäiguga. Tutvuti Eesti suurima pronksiaegsete kivikalmete kogumi – Hundikangrutega, jalutati Kolga mõisas ning tutvuti seal praegu toimuvate arheoloogiliste väljakaevamistöödega, imetleti loodust Muuksi linnamäel ning reisi lõpus peeti pikniku Tsitres, mere ääres.