See veebileht kasutab küpsiseid, et saaksime pakkuda Teile parimat teenust.
Jätkates sirvimist, nõustute küpsiste kasutamisega. Täpsem info siit

Weber Saint-Gobain - Official website of the company

Erinevad dekoratiivkrohvide tehnoloogiad

Weber pakub tervel hulgal erinevaid dekoratiivkrohve. Need erinevad teineteisest nii hinnalt kui kvaliteedilt, samuti väljanägemiselt. Kuna fassaadi peetakse maja visiitkaardiks, siis on oluline nii terviklik arhitektuurne lahendus kui ka hoone puhtus ja nägusus. Seetõttu on hulgaliselt erinevate variantidega mängimiseks sortimendis nn "tera-tera kõrval" ja "kooreüraski" või "vihmamustriga" struktuurkrohvid, samuti erineva terasuurusega pritskrohvid, modernsed mosaiik- (ehk kirjukivi-)krohvid, lisaks ajaloolised silekrohvid ja veel terve rida erinevaid disainkrohve.

Hoone kauakestvaks väljanägemiseks, et fassaadid püsiksid puhtad, on Weber välja töötanud spetsiaalse AquaBalance tehnoloogia, mille eesmärk on vältida vetikate- ja seente vohamine fassaadikrohvidel, seejuures on tegemist esimese ja seni ainsa keskkonnale täiesti ohutu biotsiididevaba krohvisarjaga maailmas!

Tutvuge Weberi erinevate krohvide värvikaartidega.

 

 

Silikoonkrohvid ehk silikoonvaikkrohvid

"kooreüraski" struktuur
"tera-tera" struktuur

Silikoon(vaik-)krohvid weber.pas 481 AquaBalance ("tera-tera" struktuuriga) ja weber.pas 480 AquaBalance ("kooreüraski" struktuuriga).

Aastaid on silikoonkrohvid olnud tuntud oma kõrge kvaliteedi poolest ning nõudes kõrgeimat kvaliteeti, küsitakse silikoonkrohve. Weber astus selles vallas veel suure sammu edasi, kui turule tuldi AquaBalance tehnoloogiaga. Idee on väga lihtne, krohvide pealispind peab kuivama varasemate (ja konkureerivate) toodetega võrreldes kiiremini ning seeläbi tagatakse kauakestev vetikate- ja seentevaba pealispind ehk teisisõnu püsib krohvfassaad kaua kena ja puhas! Seejuures ei kasutata krohvides keskkonna jaoks ohtlikke biotsiide, mistõttu on tegemist ka keskkonnasõbralike toodetega. Seega on Weberi silikoonkrohvide näol tegemist ilmselt ühe parima dekoratiivkrohviga maailmas!

Silikoonkrohvide eelisteks võib pidada nende parimat vastupidavust erinevat tüüpi mustusele, sh bioloogilisele saastele (vetikad ja seened). Samuti on nad väga kergesti pestavad, st mustus tuleb kerge vaevaga maha. Tegemist on väga elastsete ja mehaaniliselt tugevate krohvidega, mistõttu saab silikoonkrohve kasutada erinevates löögikindlates fassaadilahendustes (>30 J ja >60 J löögitugevust). Silikoonkrohvide minimaalne heledusaste on 15 ning toonimisel peaks vältima väga intensiivseid värvitoone (nt erksad oranžid toonid jmt).

Siloksaankrohvid ehk polüsiloksaankrohvid

Siloksaan- ehk polüsiloksaankrohvid weber.pas 471. Toode toonitakse tehases ning on saadaval ainult "tera-tera" ehk scratch struktuuriga.

Siloksaankrohvid on väga hea hinna- ja kvaliteedisuhtega. Toote olulisimateks eelisteks on madal paigaldustemperatuur (alates +2 C), kõrge mehaaniline vastupidavus (saab kasutada kõigis löögikindlates fassaadilahendustes) ja praktiliselt piiramatu toonivalik, mis tuleneb tema kõrgest UV-kindlusest (madalaim heledusaste 5 ning samuti saab toonida väga intensiivseid ja kirkaid toone). Samas on siloksaankrohvid tänu oma vetthülgavale pinnale väga kergesti puhastatavad ja hooldatavad ning seetõttu sobib toode väga hästi kõrge määrdumiskoormusega piirkondadesse, nt soklitesse.

Bioloogilise saastumise vastu on toote koostises spetsiaalsed lisandid, mis takistavad vetikate ja seente vohamist krohvi pealispinnal.

Mineraalsed dekoratiivkrohvid

Mineraalsed dekoratiivkrohvid weber.star 224 AquaBalance ("tera-tera" struktuuriga) ja weber.star 240 AquaBalance ("kooreüraski" struktuuriga).

Tegemist on mineraalsete lubi-tsementsideaineliste struktuurkrohvidega, mis toodetakse 30 kg kottides kuivseguna. Toode on baasina valge ning reeglina värvitakse nad muu tooni saavutamiseks- ning krohvide kaitsevõime suurendamiseks üle sobiva fassaadivärviga. Kuna juba aastaid pakub Weber neid tooteid ainult AquaBalance tehnoloogiaga, siis on oluline, et kasutatav fassaadivärv oleks samuti samast sarjast - esimene valik on nt silikoonvaikvärv weber.ton 411 AquaBalance. Selliselt ehitades on võimalik oluliselt soodsama hinna eest saada endale silikoonkrohviga weber.pas 481 AquaBalance võrdsete pinnaomadustega fassaad.

Ülevärvitavate mineraalkrohvide kasutamine on vaieldamatult kõige soodsam fassaadi ülekrohvimise variant (seetõttu leiab kasutust tihtilugu suuremahuliste objekti korral, nagu nt korterelamud), samas on läbitoonitud krohvidel nende ees väike kvaliteedieelis, sest ülevärvitud lahenduse puhul paljandub mehaanilise vigastuse korral värvi alt teist tooni- ning teiste omadustega mineraalne dekoratiivkrohv. Läbitoonitud krohvide kasutamisel (weber.pas 481/471) seda ohtu ei ole - vigastuse korral koorub pealiskihi alt välja sama tooni- ning samade omadustega pind.

Mineraalsed pritskrohvid

Mineraalsed pritskrohvid weber.vetonit 201/202/206. Tegemist on lubi-tsementkrohvidega mis tarnitakse kuivseguna kottides. Erinevalt weber.star seeriast on need tooted juba tehases toonitud ehk objektile jõuab värviline kuivsegu. Toode on saadaval erinevates terasuurustes:

- weber.vetonit 201 on 2 mm täiteteraga;

- weber.vetonit 202 on 3 mm täiteteraga;

- weber.vetonit 206 on 5 mm täiteteraga.

Pritskrohvid on ideaalsed vanade pritskrohviga pindade renoveerimiseks ning samuti hoone piirkondliku arhitektuuriga kokku sobitamiseks. Weberi pritskrohvidel on koostises eriline läikega kivi, mis paneb fassaadi päikese käes kergelt sädelema. Vajadusel on toode aastate pärast ülevärvitav, kuid reeglina on tegemist võrdlemisi hooldusvabade struktuurkrohvidega. Nimelt on lubjast tulenevalt pH tase väga kõrge ning erinev bioloogiline mustus pritskrohvide peal elada ei taha.

Mosaiik- ehk kirjukivikrohvid

Mosaiik- ehk kirjukivikrohvide valik on väga lai. Kuna toote valik sõltub reeglina sobiva värvitooni leidmisest, siis tarnib Weber neid tooteid paljudest erinevatest tehastest:

- weber.tene SG Prantsusmaalt;

- weber.pas 434 Saksamaalt;

- weber.vetonit KiviPinnoite Soomest;

- weber TD351/352 Poolast.

Kõigi nende toodete vahel valides saab varieerida erinevate terasuurustega (1,5-3 mm). Samuti on erinev kivi kuju, mõnel tootel on tera ümaram, teisel piklikum. Kõik tooted on looduslikust kivipurust (marmor, graniit jne), st ei ole kasutatud ülevärvitud kivipuru.

Mosaiikkrohvid on väga modernsed krohvid, mis jätavad fassaadi pinna siledaks ning esteetiliselt puhtaks. Nende toodete kasutamisel tuleb arvestada, et aluspinna ettevalmistusel ei saa teha mööndusi, kõik ebaühtlased üleminekud saavad dekoratiivkrohvi poolt kopeeritud ning seetõttu jäävad need lõpptulemuses paistma. Kui lääne-kultuuris kasutatakse mosaiikkrohve kaasaegse disainkrohvina ja pigem üksikutes kohtades efekti loomiseks (tihti nt sisekujunduses, soklites jmt), siis Eestis on nende kasutuskoht tihti just vastupidine, Vene aegsete terrassiitkrohvidega majade renoveerimisel.