See veebileht kasutab küpsiseid, et saaksime pakkuda Teile parimat teenust.
Jätkates sirvimist, nõustute küpsiste kasutamisega. Täpsem info siit

Weber Saint-Gobain - Official website of the company

Uus keskkonnasõbralik AquaBalance tehnoloogia

 

 

Lõpp rohelistele fassaadidele

Juba üle 40 aasta on toodetud polümeersete komponentidega ämbrikrohve, mille koostisesse on segatud palju erinevaid aineid, et saada dekoratiivkrohvid vetthülgavamaks (hüdrofoobseks) ning vastupidavamaks mikroorganismide suhtes. Viimase paarikümne aasta jooksul on keskkond tänu erinevatele rohelistele liikumistele saadud puhtamaks, nt „happevihmad“ ei ole enam igapäevaselt kasutatav sõna. Paraku on igal medalil kaks külge – nüüd on mikroorganismidel (vetikad, seened jmt) fassaadidel elamiseks paremad tingimused. Viimases hädas leiutati terve rida erinevaid biotsiide (fungitsiidid, algitsiidid) mida viimistluskrohvidele ja –värvidele hulka segada. Need moodustavad pinnale kaitsva kihi, mille ülesanne on elusorganisme hävitada. Paraku peavad need ohtlikud kemikaalid toimimiseks olema vees lahustuvad, see tähendab aga omakorda seda, et nende kestvus on lühiajaline ning vihmaveega jõuavad nad varem või hiljem põhjavette. Just keskkonna säästmine on olnud üks põhilisi alustalasid, miks AquaBalance tehnoloogiat 2005. aastal kesk-Euroopa laborites arendama hakati. Tänaseks on Weberi uus biotsiididevaba tootesari jõudnud Eestisse ning AquaBalance-i variandid on kõikidest dekoratiivkrohvidest ning –värvidest turul saadaval. Lõpp rohelistele fassaadidele!

Hüdrofoobsus + biotsiidid = eilne tehnoloogia

Vetikad ja seened vajavad kasvamiseks mustust, niiskust ja soojust. Kui üks kolmest tegurist kõrvaldada, siis saabki probleemi lahendatud. Siiani on olnud idee muuta krohvid võimalikult vetthülgavaks, et vesi maksimaalselt mööda pinda alla voolaks. Kuna esimesed polümeersed krohvid muutusid siiski kiiresti roheliseks, otsustati teha täiendavaid põhjalikke uuringuid taoliste krohvide kohta. Katsetused näitasid omakorda selgelt, kuidas hüdrofoobne krohv on vee aurustumiseks väga ebasoodne pind. Kuna see suurendas drastiliselt vetikate ja seente tekkimise võimalusi, tuli lisada krohvide koostisesse biotsiide. Krohvide ekspluatatsiooni algfaasis töötavad need väga edukalt, kuid vihm paraku peseb vihm keskkonnale äärmiselt ohtlikud kemikaalid suhteliselt kiiresti välja. Seeläbi saastub loodus ning väheneb ka krohvide vastupanuvõime.

Teerajaja: Tavapärane füüsika vs keemiatööstuse võidukäik

AquaBalance tehnoloogia idee on iseenesest äärmiselt lihtne, kuid ülimalt efektiive füüsikast lähtuv põhimõte, mis kaitseb fassaadi pika aja jooksul ja on samal ajal keskkonnale ohutu. Kui peale vihma jäävad krohvile veepiisad, siis ei hakka vesi fassaadi pinnal mitte „piisastuma“, vaid peenikeste aktiivsete kapillaaride tõttu „laiali vajuma“. Seeläbi saab toimuda ühelt poolt kiirem aurustumine välimises kihis, kuid samal ajal imatakse ka veepiisk kiirelt krohvi pindmisesse kihti ning vabastatakse see uuesti väga kiiresti peenikeste aktiivsete kapillaaride poolt. See, nn „pindaktiivsus“, aitab fassaadil kiiresti kuivada olenemata keskkonna tingimustest (tuul, päike, õhutemperatuur), ning rohelised mikroorganismid ei jõua tekkida.

Tunnustused

AquaBalance tehnoloogia on saanud Saksamaal ja mujal Kesk-Euroopas hulgaliselt keskkonna alaseid auhindasid ja tunnustusi. Üks nimekamaid on kindlasti „Sinise Ingli“ märk (Der Blaue Engel – maailma vanim tänaseni jagatav ökomärgistus), mis väljastati Saksamaal WDVS weber.therm 200A/200B süsteemidele.  Tegemist on meie WeberMin ehk mineraalvillaga ja WeberTherm ehk vahtpolüstüreeniga (EPS) õhekrohvilahenduste analoogidega. Ühtlasi on need hetkel maailmas ainsad „Sinise Ingli“ märgi saanud fassaadisüsteemid.

Eelised AquaBalance tehnoloogia valikul

  • Efektiivne ja kauakestev kaitse vetikate ja seente vastu
  • Keskkonnasõbralik toode tänu intelligentsele koostisele ja puuduvatele välja „ligunevatele“ biotsiididele
  • Kaubanduslikult huvitav toode tänu pikale elueale ning pikenevale renoveerimistsüklile
  • Saadaval kõikides toonides ja struktuurides
  • Lai valik erinevaid tooteid ning alates 2013. aastast saadaval ka kuivseguna tarnitavate toodetena