See veebileht kasutab küpsiseid, et saaksime pakkuda Teile parimat teenust.
Jätkates sirvimist, nõustute küpsiste kasutamisega. Täpsem info siit

Weber Saint-Gobain - Official website of the company

weber.pas 471

weber.pas 471
weber.pas 471

Toote eelised

  • Polüsiloksaani baasil toodetud hüdrofoobne viimistluskrohv
  • Võimaldab toonida intensiivseid ja tumedaid toone (heledusaste >5, tumedaim toon NCS 8500-N)
  • Bioloogilise määrdumise vastaste lisanditega
  • Vetthülgava pinnaga

Ühekomponentne hüdrofoobne "scratch" ehk "tera-tera" struktuuriga siloksaankrohv weber.pas 471. Dekoratiivkrohv WeberMin, WeberTherm ja ThermoRoc soojustussüsteemidele.

Toote kirjeldus

weber.pas 471 on polüsiloksaan-sideainel toodetud siloksaankrohv (siloxan), mis on mehaaniliselt väga vastupidav ning samas hüdrofoobsete omadustega. Mittemärgumine takistab mustusel krohvi pinnale kinni jääda ning samas lihtsustab ka hiljem fassaadi hooldamist/-pesemist. Toode on scratch ehk nn tera-tera struktuuris. Värvus on baasina valge (NCS S0500-N), kuid toode on tehases toonituna saadaval Weberi- või NCS värvikaartide järgi. Materjal tarnitakse ämbrites valmisseguna.

Kulunorm ja kattevõime

  • 1,5 mm tera: 2,7 kg/m² - umbes 9,3 m²/ 25 kg 
  • 2,0 mm tera: 3,2 kg/m² - umbes 7,9 m²/ 25 kg 
  • 3,0 mm tera: 4,0 kg/m² - umbes 6,3 m²/ 25 kg

Tehnilised andmed

Pakend 25 kg ämber
Säilivuaeg 12 kuud tootmise kuupäevast kuivas ruumis ja suletud pakendis, kaitstuna päikese ja külma eest
Veeauru difusioonitakistus (DIN EN 1062-1) V2, Sd [m] >0,14
  <1,4
Veeimavus (DIN EN 15824) W3, <0,1 kg/m² ⋅ √ h
Maksimaalne veeimavus 150 g/m²
Kuivamine temperatuuril 20 °C, 65% suhtelise õhuniiskuse juures, 18 h 100 g/m²
Nakketugevus ≥0,3 MPa
Sideaine Polüsiloksaan, polümeerdispersioon
Lisandid Kvaliteetsed pigmendid, ained hüdrofoobsete omaduste suurendamiseks, lisandid paremate töötlemisomaduste andmiseks ja aluskrohvi külge nakkumiseks
Tuletundlikkus Euroklass A2-s1, d0

Dokumentatsioon

Saada või salvesta dokumendid

Võite saata dokumendid e-postiga või salvestada.

Kasutusjuhised

Kasutuskoht

Kasutatakse vanade ja uute fassaadide kõrgkvaliteetseks viimistlemiseks.
Tänu hüdrofoobsetele omadustele sobib siloksaankrohv kasutamiseks ekstreemsetes tingimustes (nt teede ääres, metsade/taimestiku läheduses jne). Tänu bioloogilise määrdumise vastastele lisanditele ei ole siloksaankrohv weber.pas 471 soodsaks kasvulavaks erinevale mikrofloorale (vetikad ja seened). weber.pas 471 kasutatakse WeberTherm ja WeberMin fassaadisoojustussüsteemide viimistluskihiks.

Aluspind

Aluspind peab olema eelnevalt tasandatud, kuiv ja puhas. Vajadusel tuleb pind puhastada vanast värvist, nõrgast krohvist või muust lagunevast pinnakattest. Kui aluspind on küll tugev, kuid ebatasane, võib pinda töödelda erinevate krohvisegudega, näiteks weber.stuck 313 või väiksemate ebatasasuste korral weber.therm 310-ga. Enne dekoratiivkrohvi peale kandmist tuleb aluspind eelnevalt kruntida weber.prim 403-ga. Kruntimine ei ole vajalik polümeerse armeerimismassi kasutamisel, kui viimistluskrohvi toon ei erine oluliselt armeerimissegu toonist (weber.therm 377 värvitoon on nn naturaalvalge). Samuti on kruntimine alati kohustuslik rillen struktuuriga krohvisegude ning heledamate toonide puhul, kuna muidu jääb tume aluskrohv pinnakihist läbi kumama.

Tööde teostamine

Enne tööde alustamist tuleb valmis seada krohvisegu. Kuna transportimise käigus tekkiva vibratsiooni toimel erinevad koostisosad separeeruvad, on oluline krohvisegu korralikult läbi segada. Vispliga segamisel piisab paariminutiliselt korralikult segamisest. Oluline on teha üles-alla liigutusi, kuna tera vajub just ämbri põhja. Krohvisegule muude lisaainete juurde segamine on keelatud, kuna see võib kahjustada krohvi nakkeomadusi ning vastupidavust.
Tegu on hõõrdkrohviga, mis kantakse pinnale terasliibiga ja faktuur antakse plasthõõrutiga. 

Lõppviimistlus ja järelhooldus

Peale krohvimistööde lõppu võib pinna soovi korral üle värvida näiteks silikoonvärviga weber.ton 411 või dispersioonvärviga weber.ton 412. Värv kantakse pinnale kahes kihis. Samuti on värvimine lubatud ja soovitatav krohvfassaadi värskendamiseks. Üldjuhul on see vajadus olenevalt keskkonnast ja hooldusest iga ca 10...15 aasta tagant. Värsket krohvfassaadi on lubatud regulaarselt pesta. Selleks võib kasutada nt jooksvat vett ja harja. Kõrgsurvepesurid ei ole soovitatavad, kuna otsekontaktis võib see krohvikihti lõhkuda.

Praktilised nõuanded

Tööde teostamise ajal ning kaks päeva pärast tööde lõppu ei tohi aluspinna ega õhu temperatuur langeda alla +2 ºC, suhteline õhuniiskus võib olla kuni 80%. Värskelt pinnale kantud krohvi tuleb kaitsta otsese päikesevalguse, tugeva tuule ja niiskuse eest. 
Kulunormid on antud optimaalse kihipaksuse juures, ebatasastel aluspindadel võib kulunorm suureneda. Täpsed materjalikulud saab fikseerida proovipindadel. 

Värvikaardid

weber.pas 480 AquaBalance saab toonida vastavalt Weberi värvikaardile, mis sisaldab 216 erinavat värvitooni. Värvikaart koosneb kolmest seeriast - VEBER.VETONITMODERN ja CLASSIC.

Toonidega saab tutvuda Weberi värvikaartide lehel.