See veebileht kasutab küpsiseid, et saaksime pakkuda Teile parimat teenust.
Jätkates sirvimist, nõustute küpsiste kasutamisega. Täpsem info siit

Weber Saint-Gobain - Official website of the company

weber.pas 480 AquaBalance

weber.pas 480 AquaBalance
weber.pas 480 AquaBalance

Toote eelised

  • Spetsiaalse vetikate- ja seentevastase AquaBalance tehnoloogiaga dekoratiivkrohv
  • Keskkonnasõbralik tootesari

Ühekomponentne hüdrofoobne "rillen" ehk "kooreüraski" struktuuriga silikoonvaikkrohv weber.pas 480 AquaBalance. Dekoratiivkrohv WeberMin, WeberTherm ja ThermoRoc soojustussüsteemidele.

Toote kirjeldus

Silikoonvaigu vesidispersiooni baasil toodetud silikoonkrohv, mis on mehaaniliselt väga vastupidav ning samas hüdrofoobsete omadustega. Mittemärgumine on fassaadide juures väga oluline, kuna märg fassaadipind kannab hästi edasi soojust ja seeläbi on soojuskaod suuremad ning samuti ei tee kuivem krohvipind läbi nii palju külmatsükleid. Toode on rillen ehk nn kooreüraski struktuuris. Värvus on baasina valge (NCS S0500-N), kuid toode on tehases toonituna saadaval Weberi- või NCS värvikaartide järgi. Materjal tarnitakse ämbrites valmisseguna.

Toode on osa AquaBalance sarjast, mis on Weberi ainulaadne vetikate- ja (hallitus-) seente vastane tehnoloogia, kus krohvipind reguleerib ise oma niiskuse tasakaalu. Kuiv fassaad püsib kauem puhtana. Mikrofloora vajab eluks mustust, soojust ja niiskust. AquaBalance tehnoloogiaga krohvid kuivavad tavapärastest lahendustest tänu kapillaaraktiivsele pealispinnale kiiremini ja seda olenemata tingimustest (päike, tuul, õhutemperatuur jne).

Kulunorm ja kattevõime

  • 2 mm tera: 3,5 kg/m² - umbes 7,1 m²/ 25 kg 
  • 3 mm tera: 4,5 kg/m² - umbes 5,5 m²/ 25 kg

Tehnilised andmed

Pakend 25 kg ämber
Säilivuaeg 12 kuud tootmise kuupäevast kuivas ruumis ja suletud pakendis, kaitstuna päikese ja külma eest
Veeauru difusioonitakistus (DIN EN 1062-1) V1, Sd [m] <0,14
Veeimavus (DIN EN 15824) W2, <0,5 kg/m² ⋅ √ h
  >0,1 kg/m² ⋅ √ h
Maksimaalne veeimavus 650 g/m²
Kuivamine temperatuuril 20 °C, 65% suhtelise õhuniiskuse juures, 18 h 450 g/m²
Nakketugevus ≥0,3 MPa
Sideaine Silikoonvaik-emulsioon, polümeerdispersioon
Lisandid Kvaliteetsed pigmendid, ained hüdrofoobsete omaduste suurendamiseks, lisandid paremate töötlemisomaduste andmiseks ja aluskrohvi külge nakkumiseks
Tuletundlikkus Euroklass A2-s1, d0

Dokumentatsioon

Saada või salvesta dokumendid

Võite saata dokumendid e-postiga või salvestada.

Kasutusjuhised

Kasutuskoht

Kasutatakse vanade ja uute fassaadide ning siseruumide kõrgkvaliteetseks viimistlemiseks.
Tänu hüdrofoobsetele omadustele sobib silikoonkrohv kasutamiseks ekstreemsetes tingimustes (nt teede ääres, metsade/taimestiku läheduses jne). Tänu AquaBalance tehnoloogiale on krohv biotsiididevaba, mis tähendab keskkonnasõbralikkust ning samas on tegemist kõige efektiivsema mikrofloora (vetikad, seened jmt) vastase krohvisarjaga maailmas. Weber.pas 480 AquaBalance krohvisegu kasutatakse WeberTherm ja WeberMin fassaadisoojustussüsteemide viimistluskihiks.

Aluspind

Aluspind peab olema eelnevalt tasandatud, kuiv ja puhas. Vajadusel tuleb pind puhastada vanast värvist, nõrgast krohvist või muust lagunevast pinnakattest. Kui aluspind on küll tugev, kuid ebatasane, võib pinda töödelda erinevate krohvisegudega, näiteks weber.stuck 313 või väiksemate ebatasasuste korral weber.therm 310-ga. Enne dekoratiivkrohvi peale kandmist tuleb aluspind eelnevalt kruntida weber.prim 403-ga. Rillen struktuuriga krohvisegude ning heledamate toonide puhul on kruntimine alati vajalik, kuna muidu jääb tume aluskrohv pinnakihist läbi kumama.

Tööde teostamine

Enne tööde alustamist tuleb valmis seada krohvisegu. Kuna transportimise käigus tekkiva vibratsiooni toimel erinevad koostisosad separeeruvad, on oluline krohvisegu korralikult läbi segada. Vispliga segamisel piisab paariminutiliselt korralikult segamisest. Oluline on teha üles-alla liigutusi, kuna tera vajub just ämbri põhja. Krohvisegule muude lisaainete juurde segamine on keelatud, kuna see võib kahjustada krohvi nakkeomadusi ning vastupidavust.
Tegu on hõõrdkrohviga, mis kantakse pinnale terasliibiga ja faktuur antakse plasthõõrutiga. 

Lõppviimistlus ja järelhooldus

Peale krohvimistööde lõppu võib pinna soovi korral üle värvida näiteks silikoonvärviga weber.ton 411. Värv kantakse pinnale kahes kihis. Samuti on värvimine lubatud ja soovitatav krohvfassaadi värskendamiseks. Üldjuhul on see vajadus olenevalt keskkonnast ja hooldusest iga ca 10...15 aasta tagant. Värsket krohvfassaadi on lubatud regulaarselt pesta. Selleks võib kasutada nt jooksvat vett ja harja. Kõrgsurvepesurid ei ole soovitatavad, kuna otsekontaktis võib see krohvikihti lõhkuda.

Praktilised nõuanded

Tööde teostamise ajal ning kaks päeva pärast tööde lõppu ei tohi aluspinna ega õhu temperatuur langeda alla + 5 ºC. Värskelt pinnale kantud krohvi tuleb kaitsta otsese päikesevalguse, tugeva tuule ja niiskuse eest. 
Kulunormid on antud optimaalse kihipaksuse juures, ebatasastel aluspindadel võib kulunorm suureneda. Täpsed materjalikulud saab fikseerida proovipindadel. 

Värvikaardid

weber.pas 480 AquaBalance saab toonida vastavalt Weberi värvikaardile, mis sisaldab 216 erinavat värvitooni. Värvikaart koosneb kolmest seeriast - VEBER.VETONITMODERN ja CLASSIC.

Toonidega saab tutvuda Weberi värvikaartide lehel.