See veebileht kasutab küpsiseid, et saaksime pakkuda Teile parimat teenust.
Jätkates sirvimist, nõustute küpsiste kasutamisega. Täpsem info siit

Weber Saint-Gobain - Official website of the company

weber.star 240 AquaBalance

weber.star 240 AquaBalance
weber.star 240 AquaBalance

Toote eelised

  • Sobivad kasutamiseks WeberTherm ja WeberMin fassaadisoojustussüsteemides
  • Sobivad kasutamiseks nii sise- kui ka välistingimustes
  • Uus AquaBalance tehnoloogia

Ühekomponentne "rillen" ehk "kooreüraski" struktuuriga mineraalkrohv weber.star 240 AquaBalance. Dekoratiivkrohv WeberMin, WeberTherm ja ThermoRoc soojustussüsteemidele.

Tootekirjeldus

weber.star 240 AquaBalance on mineraalne dekoratiivkrohv nii sise- ja välistingimustesse. Lubi ja tsement sideainetega krohvisegul on väga hea veeauru läbilaskvus. Toodet tarnitakse 30 kg kottides ning valmistamiseks tuleb lisada vaid vett. Toode on toonitav spetsiaalse Weberi mineraalkrohvide värvikaardi järgi mis on saadaval internetis Saint-Gobain Weber GmbH kodulehelt

Toode on osa AquaBalance sarjast, mis on Weberi ainulaadne vetikate- ja (hallitus-) seente vastane tehnoloogia, kus krohvipind reguleerib ise oma niiskuse tasakaalu. Kuiv fassaad püsib kauem puhtana. Mikrofloora vajab eluks mustust, soojust ja niiskust. AquaBalance tehnoloogiaga krohvid kuivavad tavapärastest lahendustest tänu kapillaaraktiivsele pealispinnale kiiremini ja seda olenemata tingimustest (päike, tuul, õhutemperatuur jne).

Kulunorm ja kattevõime

  • 1,5 mm tera: ca 2,3 kg/m² - umbes 13,0 m² / 30 kg
  • 2 mm tera: ca 3,0 kg/m² - umbes 10,0 m² / 30 kg 
  • 3 mm tera: ca 3,7 kg/m² - umbes 8,1 m² / 30 kg

Tehnilised andmed

Pakend 30 kg paberkott
Säilivusaeg 12 kuud tootmise kuupäevast kuivas ruumis ja suletud pakendis
Veekulu umbes 8 l/30 kg
Sideaine valge tsement, kustutatud lubi
Täiteaine mineraalsed täitematerjalid, lubi
Lisandid kvaliteetsed pigmendid, veekindlust ja paremat töödeldavust toetavad lisandid
Survetugevus ≥2,5 N/mm²
Veeimavuskoefitsent w < 0,5 kg/m² √h
Kapillaarne veeimavus W1
Veeauru difusiooni takistustegur μ <20
Ehitusmaterjali klass A1
Tugevusklass CS II
Mördigrupp P II (DIN V 18550)

Dokumentatsioon

Saada või salvesta dokumendid

Võite saata dokumendid e-postiga või salvestada.

Kasutusjuhised

Kasutuskohad

Toode sobib vanade ja uute fassaadide renoveerimiseks. Võib kasutada ka siseruumide viimistlemiseks.

Aluspind

weber.star 240 AquaBalance sobib mineraalsete aluspindade viimistlemiseks (näiteks tasanduskrohvid, armeerimissegud, - pahtlid jmt). Aluspind peab olema kuiv, tugev ja puhas. Aluspinnas olevad augud ja lohud täidetakse sobiva seguga, suuremate aukude puhul sobib weber.stuck 313, väiksemate lohkude täitmiseks võib kasutada krohvisegusid weber.vetonit 137 või weber.therm 310. Mineraalse ja suure imavusega ning kehva nakkuvusega aluspinna korral töödelda pind esmalt nakkekrundiga weber.prim 403

Tööde teostamine

Kuivsegu segatakse puhta veega trelli otsa kinnitatud vispli abil kuni sobiva konsistentsi saavutamiseni. Kasutama peab puhast vett ning puhtaid tööriistu. Segu kantakse seinale kas terasliibiga või krohvipumbaga. Värske krohvipind töödeldakse plastikhõõrutiga. Erinevaid pinnamustreid saadakse hõõrutiga näiteks ringikujuliselt, horisontaalselt, vertikaalselt või mis tahes muul viisil hõõrudes. Töötlemise käigus hoida plastikhõõruti pind puhas, liigse segu eemaldamiseks kasutada pahtlilabidat. Viimistlustehnika peab jääma kogu seina ulatuses samaks, et vältida inetute üleminekute teket. Töövuugid on soovitatav jätta vähemnähtavatele kohtadele, näiteks seina nurkadesse või vihmaveetorude taha. Töö teostamise ajal ning kuivamisel tuleb kaitsta viimistletav pind otsese päikese, tuule, sademete ning muude kahjustada võivate mõjude eest. 

Lõppviimistlus ja järelhooldus

Peale krohvimistööde lõppu võib pinna soovi korral üle värvida näiteks silikoonvärviga weber.ton 411 AquaBalance. Värv kantakse pinnale kahes kihis. Samuti on värvimine lubatud ja soovitatav krohvfassaadi värskendamiseks. Üldjuhul on see vajadus olenevalt keskkonnast ja hooldusest iga ca 10...15 aasta tagant. Värsket krohvfassaadi on lubatud regulaarselt pesta. Selleks võib kasutada nt jooksvat vett ja harja. Kõrgsurvepesurid ei ole soovitatavad, kuna otsekontaktis võib see krohvikihti lõhkuda.

Kui nii krohv kui ka värv on AquaBalance sarjast, siis on AquaBalance efekt oluliselt kiirem. AquaBalance efekt on seda kiirem, mida paksem on krohvi- ja värvi kiht.

Praktilised nõuanded

Välisõhu ja pinna temperatuur peab olema tööde tegemise ajal ja kaks päeva pärast seda olema vähemalt + 5 ºC. Mitte segada teiste ainete või segudega, kuna see võib rikkuda toote kvaliteeti.