See veebileht kasutab küpsiseid, et saaksime pakkuda Teile parimat teenust.
Jätkates sirvimist, nõustute küpsiste kasutamisega. Täpsem info siit

Weber Saint-Gobain - Official website of the company

weber S-100

weber S-100
weber S-100

Toote eelised

  • Keskmine survetugevus on 20 MPa
  • Kihipaksus alates 30 mm

Tootekirjeldus

Kuivbetoon weber S-100 on ilmastikukindel betoonisegu üldisteks valutöödeks. Täitematerjali fraktsioon on kuni 10 mm. Tarnitakse kuivseguna 25 kg ja 1000 kg pakendis. Veega segamisel saadakse valmis betoonisegu. Keskmine survetugevus on 20 MPa. Talvisteks töödeks on saadavalt weber S-100 talvine kuivbetoon.

Dokumentatsioon

Prindi tooteleht (PDF)

Ohutusleht

Toimivusdeklaratsioon

Saada või salvesta dokumendid

Võite saata dokumendid e-postiga või salvestada.

Kasutusjuhised

Kasutuskohad

weber S-100 on mõeldud mahukamateks betoneerimis- ja monilitiseerimistöödeks. Soovituslik kihipaksus on üle 30 mm. weber S-100 sobib vundamentide, põrandate, silluste, kandepostide jmt monoliitsete konstruktsioonielementide valamiseks.

Aluspind

Kui aluspinnaks ei ole raketised (saalungid) või valutöödeks ettevalmistatud pinnas, võib kasutada betoonist ja kergbetoonist aluspindadel. Aluspind peab olema tugev, puhas ja vett imav. Eemaldada naket takistavad ained nagu mustus, tolm, rasv, vana värv, tsemendipiim jmt.

Segu valmistamine

weber S-100 25 kg kott segada 2,5…3 liitri puhta veega. Segu segamisaeg on 3…4 minutit. Väiksed kogused võib segada ka trelli otsa kinnitatud vispliga. Lisatava seguvee koguseid ei või ületada, kuna see vähendab segu tugevust ja suurendab mahukahanemist. Valmis segu on kasutatav umbes 2 tundi. 25 kg kotist saab 12…12,5 L valmissegu, segu kulunorm on 20 kg/m²/10 mm.

Tööde teostamine

Tööde teostamisel kasutada samu töövõtteid, mis valmisbetooniga töötamisel (latiga silumine, vibraatoriga tihendamine jne).

Praktilised nõuanded

Segu sobib kasutamiseks temperatuuril +5…+30 ºC. Värskelt valatud betoonikiht tuleb kaitsta vihma, läbikülmumise ning muude ohustavate mõjurite eest. Vältida tööde tegemist otseses päikesepaistes või tugeva tuule korral. Järelhooldusena kastetakse betooni ja takistatakse pinna kiiret kuivamist, näiteks kattes pind kilega paaril järgneval ööpäeval. Silluseid ja vundamente soovitame armeerida.
Ehitusobjektidel ladustatakse segukotid alustele, mitte maapinnale. Kotid kaitsta sademete eest (nt varikatusega).

Ohutusnõuded

Põhjustab ärritust. Sisaldab tsementi min 20% kogumahust. Ärritab silmi, hingamisteid ja nahka. Väldi pikemat kontakti nahaga. Vajadusel kasuta kaitseprille, respiraatorit, kindaid või kaitsekreemi. Väldi tolmu sissehingamist. Segu sattumisel silma loputada koheselt rohke veega ning vajadusel konsulteerida arstiga.