See veebileht kasutab küpsiseid, et saaksime pakkuda Teile parimat teenust.
Jätkates sirvimist, nõustute küpsiste kasutamisega. Täpsem info siit

Weber Saint-Gobain - Official website of the company

weber M100/600 Talvine

weber M100/600 Talvine
weber M100/600 Talvine

Toote eelised

  • Garanteeritud kvaliteet
  • Lihtne kasutada
  • Kasutustemperatuur kuni -10⁰C
  • Hea töödeldavus
  • Survetugevus 8 MPa
  • Külmakindel

Müürisegu weber M100/600 talvine on ette nähtud plokkidest  ja tellistest müüride ladumiseks talvistes tingimustes. Tegu on tehases valmistatud kuivseguga, millele tuleb ehitusobjektil lisada vaid vett.

Tootekirjeldus

Kasutuskohad

Müürisegu on ette nähtud kergkruus -, kergbetoon- ja betoon plokkide ning tellistest (nii põletatud kui silikaat) müüride ladumiseks sise- ja välitingimustes. Samuti sobib segu välitingimustes korstnate ja kaminate ladumiseks. Minimaalne kasutamistemperatuur on -10⁰C

Kasutusaeg

Kuni 3 tundi vee lisamisest

Säilivusaeg

12 kuud tootmiskuupäevast

Dokumentatsioon

Saada või salvesta dokumendid

Võite saata dokumendid e-postiga või salvestada.

Omadused

Tehnilised andmed

Pakend 25 kg; 1000 kg
Säilivusaeg 12 kuud tootmise kuupäevast kuivas ruumis ja suletud pakendis
Vee kogus segamisel Kuni 2,5 l/25 kg
Tulepüsivusklass A1
Survetugevusklass M5
Kasutusaeg 3 tundi vee lisamisest
Töötemperatuur -10 … +30 ºC
Sideaine Portlandtsement
Täiteaine Liiv
Lisaained Vee jäätumistemperatuuri alandavad ja ilmastikukindlust parandavad lisandid
Tera suurus 0…4 mm
Vuugi paksus 10…15 mm

Kusutusjuhised

Kasutuskohad

Talvine müürisegu on mõeldud plokkidest ja põletatud tellistest, silikaatkividest, betoon-, kergbetoon- ja kergkruusplokkidest ning looduskivist müüride ladumiseks nii sise- kui välitingimustes. Samuti välitingimustes korstnate ja kaminate ladumiseks.

 

Aluspind

Müüritava ehitusosa alus peab olema piisavalt tugev, stabiilne ja tasane ning isoleeritud nii, et niiskus ei leviks müüritud tarindisse. Laduda ei või müürikive, millel on peal jää- või härmatise kiht ning millel on nähtavad läbikülmumisjäljed või –kahjustused.

Segu valmistamine

Kotitäis (25 kg) kuivsegu segada umbes 2,5 liitri puhta sooja veega. Segu segamisaeg on 3…4 minutit. Väiksed kogused võib segada ka trelli külge kinnitatud vispliga. Lisatava seguvee koguseid ei või ületada, kuna see vähendab segu tugevust. Alla 0 ºC töötamisel on soovitatav segu valmistamiseks kasutada sooja vett (kuni +40 ºC). Samuti on soovitatav enne tööde algust hoida nii segu kui ka müürikive soojas ruumis. Valmis segu on kasutatav 2 tundi.
Märkus: weber talvisele müürisegule ei tohi täiendavalt külmumisvastaseid lisandeid lisada! Kivinemise käigus võib müüritise segust müüripinnale tulla soolasid, mis muudab müüri pealispinna valgeks. Seetõttu ei tohiks talvist weber müürisegu kasutada fassaadikivide ladumisel, kus on oluline visuaalne väljanägemine.

Tööde teostamine

Töid teostada vastavalt kehtivatele ehitusnormidele. Enne müüritööde algust ja ladumise ajal tuleb kaitsta kõiki kõrvalisi (puit, metall jne) ehitise osasid, mida müüritööde ajal võidakse kahjustada. Müürikive ei tohi pärast nakkumist enam liigutada. Müüri ajutised katkestused tuleb püüda teha astmelised. Poolelioleva müüri pealispinda kaitsta vihma, lume, tuule ja muude ohustavate mõjurite eest.

 

Ohutusnõuded

Põhjustab ärritust. Sisaldab tsementi kuni 20% kogumahust. Ärritab silmi, hingamisteid ja nahka. Väldi pikemat kontakti nahaga. Kasutada kaitseprille, kindaid ning kaitsekreemi. Vältida tolmu sissehingamist. Kasutada respiraatorit. Nahaärrituse korral pesta koheselt sooja seebiveega. Segu sattumisel silma loputada koheselt rohke veega ning vajadusel konsulteerida arstiga.

Säilitamine

Segu säilib suletuna kotis kuivas kohas kuni 12 kuud. Ehitusobjektil ladustatakse segukotid alustele, mitte maapinnale. Kotid kaitsta sademete eest (näiteks varikatus).