See veebileht kasutab küpsiseid, et saaksime pakkuda Teile parimat teenust.
Jätkates sirvimist, nõustute küpsiste kasutamisega. Täpsem info siit

Weber Saint-Gobain - Official website of the company

weber LR Spray

weber LR Spray
weber LR Spray

Toote eelised

  • Koheselt kasutusvalmis valge polümeerne peenpahtel
  • Kips- ja puitlaastplaadi ning kips- ja tsementkrohvide pahteldamiseks 1-3 mm kihina
  • Kerge lihvida

Koheselt kasutusvalmis valge polümeerne peenpahtel, kasutamiseks kuivades ruumides, seinte kui lagede pahteldamiseks.

 

 

 

Toote kirjeldus

weber LR Spray on Weberi esimene valmispahtel Eestis! Tegemist on polümeerse peene viimistluspahtliga, mis sobib kasutamiseks kuivades ruumides nii seinte kui lagede pahteldamiseks. Mitte kasutada niiske ja kütmata ruumide puhul! Tarnitakse 15 l plastikaatkottides. Pinnale võib kanda nii pahtlipumbaga kui ka käsitsi.

Kulunorm

u 1,0 kg/m²/1 mm

Tehnilised andmed

Kasutustemperatuur min. +5 °C
Pakend 15 l plastikaatkott
Säilivusaeg 12 kuud (kuivades oludes kinnises originaalpakendist)
Kuivamisaeg: katmiskuiv 1-2 ööpäeva kihipakusest, temperatuurist ja ventilatsioonist sõltuvalt
Segukihi paksus 1-3 mm laustasandus; osaline tasandus kuni 5 mm
Sideaine Akrüül kopolümeer
Täiteaine Valge dolomiit, terasuurus < 0,3 mm
Värvus Valge

Dokumentatsioon

Prindi tooteleht (PDF)

Toimivusdeklaratsioon

Saada või salvesta dokumendid

Võite saata dokumendid e-postiga või salvestada.

Kasutusjuhised

Aluspind

Aluspinnaks sobivad erinevad mineraalsed tsementkrohvid ning -pahtlid, nt weber TT, weber.vetonit L, kipskrohvid, kipsplaatseinad ja -laed, puitlaastplaat jne. Aluspind peab olema puhas, kõva ja tolmuvaba ning aluspinna minimaalne temperatuur materjali paigaldamise ajal on +5° C. Aknad ja muud pinnad, mida ei pahteldata, tuleb hoolikalt kinni katta.

Tööde teostamine

Vajaduse korral niisutatakse kuivad ja poorsed pinnad enne tööde algust. Osalisel tasandusel kantakse viimistlussegu pinnale käsitsi, kasutades pahtlilabidat. Laustasandusel võib segu pinnale kanda nii pahtlipritsiga kui ka käsitsi, kasutades selleks laia pahtlilabidat. Pahtlipritsiga töötamisel kantakse segu nii suurele pinnale, mille jõuab ca 10-20 minuti jooksul pahtlilabidaga üle siluda. Liigne segu eemaldatakse liibilt segamisnõusse ja kasutatakse hiljem uuesti. Enne järgmise kihi pealekandmist peab eelmine kiht olema kuivanud. Lihvimiseks kasutatakse peent (P150-180) liivapaberit. Lihvimise ajal on soovitatav kasutada tolmumaski ning kaitseprille. Enne järgmise kihi peale kandmist tuleb pinnalt kogu lihvtolm korralikult eemaldada. Enne järgmise tööetapi juurde asumist (värvimine, tapetseerimine) tuleb vajadusel kasutada sobivat krunti.

Pinna töötlemine

Kivistunud pinda võib värvida või tapetseerida 1–2 ööpäeva möödudes. weber LR Sprayga pahteldatud pinnad võib jätta ka viimistlemata (nt pritspinnana lagedel).

Töövahendite puhastamine

Töövahendid pestakse veega puhtaks kohe peale kasutamist. Vältida segu jääkide sattumist kanalisatsiooni.

Praktilised nõuanded

Pahteldamisel peab aluspinna, segu ja ümbritseva keskkonna temperatuur olema üle +5°C. weber LR Spray ei sobi põrandate tasandamiseks ega plaatimise aluspinnaks. Toode ei sobi niisketesse ruumidesse nagu duširuumid, sauna- ja pesemisruumid. weber LR Spray ei sobi kipsplaatide vuukimiseks, selle jaoks kasutatakse eraldi toodet weber.vetoni JS.

Ohutusnõuded

Pahtlitolm  ärritab silmi, hingamisteid ja nahka. Vajadusel kasuta kaitseprille, respiraatorit, kindaid või kaitsekreemi. Väldi tolmu sissehingamist. Nahaärrituse korral pese koheselt sooja seebiveega. Segu sattumisel silma loputa koheselt rohke veega ning vajadusel konsulteeri arstiga.