See veebileht kasutab küpsiseid, et saaksime pakkuda Teile parimat teenust.
Jätkates sirvimist, nõustute küpsiste kasutamisega. Täpsem info siit

Weber Saint-Gobain - Official website of the company

Kõrge keemilise-ja mehaanilise koormusega veetõkke ja plaatimise lahendus

Lahenduse eelised

  • Väga kõrge mehaaniline vastupidavus
  • Talub erinevate keemiliste aintega kokkupuudet
  • Kõrgetele hügieeninõuetele vastav tulemus

 

 

Suure keemilise-ja  mehaanilise koormusega ning kõrge hügieeninõuetele vastavusega olukordade veetõkke ning plaatimise lahendus (nt. suurköögid, haiglad, pesumajad, autopesulad, autoremondi töökojad, tootmishooned jne.)

Nõudmised aluspinnale

Enne aluspinna kruntimist või tasandamist tuleb betoonilt eemaldada tsementliim kasutades märgliivapritsi, survepesu, lihvimist või pinna teemantlihvimist. Viiamse tulemusena tekkinud sile pind tuleb karestada. Puhastatud pinnal peavad betooni koostisosad olema selgelt nähtavad ning aluspinna tõmbetugevus peab olema üle 1,0 MPa. Lihvimistolm tuleb imuriga hoolikalt eemaldada. Ka survepesu jääkained peab pinnalt hoolikalt maha pesema. Kui puhastamiseks kasutatakse vett, tuleb kontrollida, et aluspind on enne kruntimist piisavalt kuiv. 

Kruntimine

Hüdroisolatsiooni aluseks kruntimiseks kasutada 2-komponentset epoksiidkrunti weber.floor 4712, värske kruntaine sisse puistada kvartsliiva (terasuurus 0,1-0,6 mm), mis parandab hüdrosiolatsioonikihi nakkumist aluspinnaga.

Hüdroisolatsioonikihi paigaldamine

Ennem hüdrosiolatsioonikihi paigaldamist tuleks armeerida kõik nurgad ja läbiviigud, selleks saab kasutada armeerimislintide sarja weber.tec 828. Lindi alla ja paigaldatud lindi servadele tuleks kanda hüdroisolatsioonimassi weber.tec 827/827S.

Hüdroisolatsiooniks kasutada 2-komponentset epoksiidi baasil hüdroisolatsioonimassi weber.tec 827/827S. Massi pinnale kandmiseks kasutada laia pahtlilabidat (spaatlit) ja seda tuleks teha kahes kihis. Esimese kihi paksuseks peaks olema ligikauda 1,5mm ja teisel kihil ligikaudu 0,5mm. Teine kiuht tuleks peale kanda mitte varem kui 24 tundi peale esimese kihi paigaldmaist, kuid mitte hiljemalt kui 3 ööpäeva. Teise kihi paigaldmise järgselt oleks soovitatav puistata värske massi sisse kvartsliiva (0,1-0,6mm), et suurendada palaatimissegu nakkumist hüdroisolatsioonikihiga (kui plaadistus paigaldatakse kuni 5 päeva jooksul, epoksiid plaatimisseguga weber.xerm 847, ei ole liiva puistamine hüdroisolatsioonikihti vajalik). 

Plaadistuse paigaldamine

Plaatide paigaldamiseks kasutada 2-komponentset plaatimisegu weber.xerm 847. Segu valmistamiseks segatakse komponent A ja komponent B omavahel kokku. Segamiseks tuleb kasutada trelli ja visplit. Homogeense massi saavutamiseks kulub vähemalt 3 minutit.

Kasutades weber.xerm 847 võib kasutada plaatimiskammi kuni 8 mm suuruse hambani. Vertikaalsetel pindadel soovitame kasutada ümara hambaga plaatimiskammi, et saada hõlpsamalt 100% nake plaadi ja segu vahele. Vuugid tuleks koheselt üleliigsest segust puhtaks kraapida. Tööriistad tuleb pesta koheselt spetsiaalse pesuainega.

Orienteeruv kulunorm:

  • 4 mm kammiga ca 1,7 kg/m²
  • 6 mm kammiga ca 2,1 kg/m²
  • 8 mm kammiga ca 2,4 kg/m²

Vuukimine ja silikoonimine

Vuukimiseks tuleb kasutada kõrge keemilisele ja mehaanilisele koormusele vastupidavat vuukimissegu, milleks on 2-komponentne epoksiid vuukimissegu weber.epox easy. 

Kogu komponent B valatakse A-komponendi hulka. Lahjendus vahekorda ei tohi muuta! Segu segatakse ühtlaseks massiks trellile kinnitatud vispliga madalalkiirusel (u 100 pööret minutis) vähemalt 2 minutit, jälgides, et anuma servadele või põhja ei jää segamata materjali. Massi ei tohi lisada vett või muid aineid. Kokkusegatud massi kasutusaeg on 60-90 minutit.

Servad peavad olema puhtad, plaatide kinnitussegu ei tohi tõusta poolest plaadi servapaksusest kõrgemale. Segu tuleb kanda epoksiidmassile mõeldud plaadikelluga diagonaalselt üle vuukide või vuugipüstoliga otse vuugi sisse. Plaatide pinnale jäänud liigne segu tuleb kohe eemaldada. Puhastamist alustatakse vähese vee pritsimisega plaatidele kohe pärast vuukimist. Vesi ja plaatide pinnale jäänud vuugisegu emulgeeritakse plaatide hõõrumisel karukeelega või kareda harjaga, ringjate liigutustega. Sõltuvalt temperatuurist ja niiskusest tuleb vuukidel lasta kuivada kuni 10 minutit, seejärel plaadid puhastada. Soe pesuvesi eemaldab segu tõhusamalt ning etanooli lisamine pesuvette (u 1 l / 10 l vee kohta) teeb puhastamise veelgi tõhusamaks. Oluline on kogu plaatidele jäänud segu eemaldamine pärast vuukimist niipea kui võimalik! Tööriistad puhastada veega kohe pärast kasutamist. Kõvenenud segu saab eemaldada vaid mehaaniliselt (4 h).

Nurkade silikoonimiseks ja paisuvuukide täitmiseks saab kasutada weber.color silikoni.