See veebileht kasutab küpsiseid, et saaksime pakkuda Teile parimat teenust.
Jätkates sirvimist, nõustute küpsiste kasutamisega. Täpsem info siit

Weber Saint-Gobain - Official website of the company

weber.vetonit KF

Klinkerplaadisegu

weber.vetonit KF
weber.vetonit KF

Toote eelised

  • tugeva nakke ja suure elastsusega plaatimissegu;
  • tugevatele aluspindadele sise- ja välistingimustesse;
  • klinkerplaatide ja looduskivide paigaldamiseks;
  • köetavate pindade plaatimiseks (soojad müürid, ahjud jmt).

weber.vetonit KF on mittekahanev tsemendi baasil plaadikinnitussegu seinte ja põrandate plaatimiseks kuivades, niisketes ja märgades ruumides ning sobib kasutamiseks ka välitingimustes. Toodet tarnitakse kuivseguna, veega segamisel saadakse valmis plaatimissegu. 

Klinkerplaadisegu weber.vetonit KF on:

Toote kirjeldus

Tootekirjeldus

Materjali kulu plaatimislabidas 6x6x6 - 3-4 kg/m²
  plaatimislabidas 6x6x4 - 2...2,5 kg/m²
Aluspind tasandatud pind, betoon, kergbetoon, tellis, kipsplaat
Segu avatud aeg umbes 20 min
Sega kasutusaeg 3 tundi vee lisamisest
Kuivamisaeg seinad 1-2 ööpäeva
  põrand 2-3 ööpäeva
Segukihi paksus alla poole vuugi sügavusest
Veekulu 5,5-6,5 l/25 kg
Pakend 20 kg
Säilitamine 12 kuud tootmise kuupäevast kuivas ruumis

Dokumentatsioon

Saada või salvesta dokumendid

Võite saata dokumendid e-postiga või salvestada.

Kasutusjuhised

Aluspind

weber.vetonit KF sobib seintele ja põrandatele klinker- ning looduskivi plaatide paigaldamiseks. Toode sobib kasutamiseks kuivades, niisketes ja märgades ruumides ning ka välistingimustes, võib plaatida köetavaid põrandaid. 
Plaaditavad pinnad peavad olema puhtad, kõvad ja mahupüsivad. Aluspind puhastatakse naket nõrgendavatest ainetest nagu tolm, õli, tsemendipiim ja mitteniiskuskindlad pahtlid. Väiksemad pinna ebatasasused tasandatakse plaatimisseguga enne tööde algust. Värskelt valatud betoonpindade plaatimisel on enne tööde algust soovitatav aluspind tugevakiulise harja või puusiluriga üle hõõruda, et eemaldada naket nõrgestav tsemendipiim. Plaate võib paigaldada betoon-, kergbetoon-, telliskivi- ja krohvitud/tasandatud pindadele. Tööde ajal ja kahel järgneval päeval peab aluspinna, segu ja plaatide temperatuur olema üle + 10ºC.

 

Segu valmistamine

Segamiseks kasutatakse ainult puhast vett. Veekulu on 5,5-6,5 l/25 kg kohta. Segu segatakse trelli otsa kinnitatud vispliga kaks korda läbi. Esimene segamine viiakse läbi vähema veega ja segul lastakse seista umbes 15  minutit. Seejärel segatakse veel üks kord ning lisatakse ülejäänud veekogus. Valmissegatud plaatimissegu kasutusaeg on 3 tundi vee lisamisest.

Praktilised nõuanded

Küttega põrandate plaatimisel on soovitatav enne plaatide paigaldamist tõsta temperatuur maksimumini ning enne plaatimist lasta põrandal ära jahtuda (selle tulemusel pinged vaibuvad). Betoonpindu on soovitatav niisutada enne plaatimist. Põrandakütte võib sisse lülitada alles 2 ööpäeva peale vuukimist. Suurte temperatuurikõikumistega pindadele on soovitatav plaadid paigaldada plaatimisseguga weber.vetonit RF (Renovation Fix).

Ohutusnõuded

Põhjustab ärritust. Sisaldab tsementi üle 5% kogumahust. Ärritab silmi, hingamisteid ja nahka. Väldi pikemat kontakti nahaga. Vajadusel kasuta kaitseprille, respiraatorit, kindaid või kaitsekreemi. Väldi tolmu sissehingamist. Segu silma sattumisel loputada koheselt rohke veega ning vajadusel konsulteerida arstiga.

 

Vuukimine

Plaadistusel tuleb enne vuukimist lasta kuivada järgmiselt: seinte plaatimisel sõltuvalt plaadi tüübist 1-2 ööpäeva ja põranda plaatimisel 2-3 ööpäeva. Vett mitteimava pinna, nagu vanad plaadid, PVC-kate ja värvitud pinna plaatimisel tuleb segul lasta enne vuukimist kuivada vähemalt 3 ööpäeva. Põrandat tohib täielikult koormata alles 2 nädala möödudes. Sein-seinaga, põrand-seinaga ning erinevate materjalide ülemineku vuugid täidetakse sanitaarsilikooniga. Suured põranda- ja seinapinnad tuleb jagada deformatsioonivuukidega nii, et külje pikkus ei ületaks 6 m. Seina plaadistuse vuukimiseks sobib  weber classic grout plaadivuugisegu, põranda plaadistuse jaoks kasutatakse kas weber classic grout või weber rapid grout vuugisegu. Deformatsioonivuugid tehakse sanitaarsilikooniga weber neutral silicone, mida toodetakse vastavalt vuugisegu toonidele.

Plaatimine

Segu kantakse pinnale hambulise plaatimislabida sileda servaga, seejärel kammitakse hambulise servaga. Seguga kaetakse pind, mida jõuab 10-15 minutiga plaatida. Plaatimisaega mõjutavad pinna absorbtsioon, temperatuur ja ventilatsioon. Plaat asetatakse tihedalt segu pinnale ja kergelt liigutades surutakse segusse. Nii saavutatakse vajalik nake. Plaatimist saab täiendavalt parandada umbes 10 minuti jooksul, sõltuvalt pinna absorbtsioonist. Plaaditakse lahtiste vuugivahedega, horisontaalsed vuugivahed tehakse vuuginööri abil. Nöör eemaldatakse pärast segu kõvenemist. Plaadi seguga nakkumise kontrolliks eemaldatakse plaat seinast või põrandalt ja vaadatakse tagumist külge. Hea nakke korral on peaaegu terve plaadi tagumine külg kaetud seguga: seinaplaatide puhul 80% ja põrandaplaatidel 90%. Piisava nakkepinna saavutamiseks tuleb arvestada plaatide tagakülje reljeefi ja pahtlilabida hammaste õiget suhet. Suuri plaate paigaldades võib plaatimissegu kanda ka plaadi tagaküljele. Segu ei tohi täita üle poole vuugi sügavusest, üleliigne segu eemaldatakse kohe. Plaaditud põrandale ei tohi astuda enne 2-3 päeva möödumist!

Kulu ja töövahendid

Aluspinnast ja plaadi tüübist sõltuvalt on segu kulu 3-4 kg/m². Väikeste mosaiikplaatide paigaldamisel on segukulu umbes 2 kg/m² (plaatimislabida hambulisus 6x6x4 mm). Töövahendid pestakse veega puhtaks kohe peale kasutamist.

PAKEND

25 kg paberkott