See veebileht kasutab küpsiseid, et saaksime pakkuda Teile parimat teenust.
Jätkates sirvimist, nõustute küpsiste kasutamisega. Täpsem info siit

Weber Saint-Gobain - Official website of the company

weber.xerm 858 BlueComfort

Ülielastne ja suure nakketugevusega plaatimissegu

weber.xerm 858 BlueComfort
weber.xerm 858 BlueComfort

Toote eelised

  • Sise- ja välistingimused
  • Suure niiskuskoormusega keskkonnad (basseinid, ühiskondlikud duširuumid, terrassid, rõdud jne.)
  • Klass C2 TE / S1 (EN 12004)
  • Madala kulunormiga
  • Naturaalvalge

 

 

 

weber.xerm 858 BlueComfort on kõrgkvaliteetne naturaalvalge alternatiivsel sideainel põhinev C2 TE S1 klassi plaatimissegu ekstreemsete tingimuste jaoks nagu basseinid, terrassid, rõdud jne.  

Toote kirjeldus

weber.xerm 858 BlueComfort on kõrgkvaliteetne plaatimissegu mis sobib kasutamiseks erinevates tingimustes: sise- ja välitingimustes, suure niiskuskoormusega keskkonnas nagu basseinid, ühiskondlikud duširuumid, terrassid  jmt.

Materjali kulu

Plaatimiskamm 4x4 - 1,4 kg/m²
Plaatimiskamm 6x6 - 1,9 kg/m²
Plaatimiskamm 8x8 - 2,4 kg/m²
Ümara hambaga plaatimiskamm - kuni 4,5 kg/m²

Tehnilised andmed

Aluspind tasandatud pind, betoon, kergbetoon, tellis, kipsplaat, värvitud pind, PVC kate, keraamiline plaat, köetavad pinnad, hüdroisolatsioon
Segu avatud aeg ca 30 min
Sega kasutusaeg 2 tundi vee lisamisest
Kuivamisaeg käimiskuiv ja vuugitav 24 h
Töötemperatuur +5° C kuni 30° C
Temperatuurikindlus -20° C kuni 70° C
Veekulu 6,25 l/25 kg
Värvus valge
Pakend 25 kg
Säilitamine 12 kuud tootmise kuupäevast kuivas ruumis

Dokumentatsioon

Saada või salvesta dokumendid

Võite saata dokumendid e-postiga või salvestada.

Kasutusjuhised

Aluspind

weber.xerm 858 BC-ga saab paigaldada nii seintele kui põrandatele, kahhel-, klinker-, mosaiik- ja looduskivi plaate.
Plaate võib paigaldada väga erinevatele aluspindadele, nt tsementkrohvile-, betoonile-, kergbetoonile-, tellis-, kivi-, PVC-aluspindadele-, keraamilistele plaatidele-, klaas-, metall- ja suure temperatuuri kõikumisega pindadele, kuivades ja märgades ruumides ning hüdroisolatsioonidele.
Tähelepanu: kipsplaatseintele ja –põrandatele plaatide kinnitamisel tutvuda ka kipsplaaditootja instruktsiooniga, niisketes ruumides kipsplaadile plaatimisel lisaks ka niiskustõkke tootja instruktsiooniga.
Plaaditavad pinnad peavad olema tugevad, puhtad ja tolmuvabad. Aluspind puhastatakse naket takistavatest teguritest nagu tolm, õli, tsemendipiim ja mitteniiskuskindlad pahtlid. Väiksemad pinna ebatasasused tasandatakse plaatimisseguga enne tööde algust. Värskelt valatud betoonpindade plaatimisel on enne tööde algust soovitatav aluspind tugevakiulise harja või puusiluriga üle hõõruda, et eemaldada naket nõrgestav tsemendipiim.
Tööde ajal ja kahel järgneval päeval peab aluspinna, segu ja plaatide temperatuur olema üle +5° kraadi.

Segu valmistamine

Segu valmistamiseks kasutatakse ainult puhast vett. Veekulu on 6,25 l/25 kg kohta. Segu segatakse trelli otsa kinnitatud vispli abil kaks korda. Esimene segamine viiakse läbi vähema veega ja segul lastakse seista umbes 10-15 minutit. Seejärel segatakse veel üks kord ning lisatakse ülejäänud veekogus. Valmissegatud plaatimissegu kasutusaeg on umbes 2 tundi, avatud aeg ca 30 minutit. 

Plaatimine

Segu kantakse pinnale hambulise plaatimiskammi sileda servaga, seejärel kammitakse hambulise servaga. Basseinide puhul on soovitatav kasutada ümara servalist plaatimiskammi, et saada hõlpsa vaevaga 100% nakkepinda plaadi ja segu vahel. Seguga kaetakse vastav pind, mida jõutakse 10-15 minutiga plaatida. Plaatimisaega mõjutavad pinna absorbtsioon, temperatuur ja ventilatsioon. Plaat asetatakse tihedalt segu pinnale ja kergelt liigutades surutakse segusse. Nii saavutatakse vajalik nake. Plaadistust saab täiendavalt korrigeerida umbes 10 minuti jooksul, sõltuvalt pinna absorbtsioonist. Plaaditakse lahtiste vuugivahedega, horisontaalsed vuugivahed tehakse vuuginööri või vuugiristide abil. Nöör eemaldatakse pärast segu kõvenemist. Plaadi seguga nakkumise kontrolliks eemaldatakse plaat seinast või põrandalt ja vaadatakse tagumist külge. Hea nakke korral on peaaegu terve plaadi tagumine külg kaetud seguga: seinaplaatide puhul 80%, põrandaplaatidel 90% ja märgades oludes ning välitingimustes (basseinid, terrassid jmt) 100%. Piisava nakkepinna saavutamiseks tuleb arvestada plaatide tagakülje reljeefi ja pahtlilabida hammaste õiget suhet. Suuri plaate paigaldades võib plaatimissegu kanda ka plaadi tagaküljele. Segu ei tohi täita üle poole vuugi sügavusest, üleliigne segu eemaldatakse kohe. Plaaditud põrandale ei tohi astuda enne 24 h möödumist.

Vuukimine

Plaadistusel tuleb enne vuukimist lasta kuivada umbes 24h. Plaatimissegu kuivamist mõjutavad keskkonnategurid, nagu õhutemperatuur, -niiskus, aluspinna niiskus, ventilatsioon jmt. Sein-seinaga, põrand-seinaga ning erinevate materjalide ülemineku vuugid täidetakse sanitaarsilikooniga. Suured põrandapinnad tuleb jagada deformatsioonivuukidega 25...40 m² suurusteks aladeks nii, et nende külgede suhe poleks väiksem kui 1:2. Seina plaadistuse vuukimiseks sobib  weberi classic gruot plaadivuugisegu, põranda plaadistuse jaoks kasutatakse kas weber classic gruot või weber rapid gruot vuugisegu. Deformatsioonivuugid tehakse Weberi sanitaarsilikooniga weber neutral silicone, mida toodetakse vastavalt vuugisegu toonidele. Basseinides ja muudes suure niiskuskoormusega tingimustes kasutatakse tavaliselt vuukimisseguna weber.fug 873. Silikoonina kasutatakse sellisel juhul spetsiaalset silikooni weber.fug 882.

Kulu ja töövahendid

Aluspinnast ja plaadi tüübist sõltuvalt on segu kulu umbes 1,5-4,5 kg/m². Orienteeruvad kulunormid vastavalt kasutatavale plaatimiskammile on:

  • 4mm plaatimiskamm ca. 1,4 kg/m²
  • 6mm plaatimiskamm ca. 1,9 kg/m2
  • 8mm plaatimiskamm ca. 2,4 kg/m²
  • 10mm plaatimiskamm ca. 2,9 kg/m2
  • Ümara hambaga plaatimiskamm 4,1 kg/m²

 

 

Praktilised nõuanded

Segu valmistamiseks kasutada ettenähtud veekogust. Liigne vesi muudab segu pehmeks ja liiga paksu segu on ebamugav pinnale kanda. Lisaks võivad vale veekoguse puhul muutuda ka materjali omadused.
Küttega põrandatel on soovitatav enne plaatide paigaldamist tõsta temperatuur maksimumini ning enne plaatimist lasta põrandal ära jahtuda (selle tulemusel pinged vaibuvad). Betoonpindu on soovitatav niisutada enne plaatimist. Põrandakütte võib sisse lülitada alles 2 ööpäeva peale vuukimist.