See veebileht kasutab küpsiseid, et saaksime pakkuda Teile parimat teenust.
Jätkates sirvimist, nõustute küpsiste kasutamisega. Täpsem info siit

Weber Saint-Gobain - Official website of the company

weber.epox easy

2-komponentne epoksiidvuugisegu

weber.epox easy
weber.epox easy

Uus

Toote eelised

  • Kõrge vastupidavus keemilistele ainetele
  • Väga hea paigaldatavusega
  • Sise- ja välitingimustesse
  • Sobib kasutamiseks basseinides, veekeskustes, suurköökides jne
  • Elastne
  • Kasutatav ka plaatimisseguna

2-komponentne epoksiidvuugisegu vertikaal- ja horisontaalvuukide töötlemiseks. Toode talub agressiivset keskkonda nagu soolane vesi, happed, madal- ja kõrge pH, lisaks kõrget mehaanilist koormust ja kulumist. 

Toote kirjeldus

weber.epox easy sobib kasutamiseks kohtades kus on nõutud väga kõrge mehaanilise koormusega,  keemilistele ainetele vastupidavusega ning suure kulumiskindlusega vuugid. Sobivateks kasutuskohtadeks on nt. veekeskused, basseinid, avalikud rajatised, suurköögid, haiglad, rõdud, pesumajad, garaažid jne. Lisaks vuukimisele võib weber.epox easyt kasutada ka plaatimisseguna. Kõvenenud segu on vastupidav paljudele lahjendatud hapetele, soola- ja leelislahustele ning orgaanilistele lahustele.

NB! Ei sobi marmori ja vedelikke imavate plaatide vuukimiseks. Kahtluse korral soovitame toote toimivust katseliselt järele proovida. Plaaditud pinnas olevaid liikumisvuuke ei tohi täita!

Kulunormid

Vuugiseguna ca 0.2 - 1.0 kg/m²
25x25x4 mm (kõrgus 2 mm) plaat ca 1.02 kg/m²
300x300x8 mm (kõrgus 5 mm) plaat ca 0.43 kg/m²
Plaatimisseguna ca 1.7 kg/m²/1 mm

Tehnilised andmed

Vuugi laius 1 - 10 mm
Tera suurus > 0.25 mm
Plaadistuse alune kihipaksus 3 - 5 mm
Kasutusaeg 60 - 90 min
Kuivamisaeg u 24 h (kemikalidele vastupidav)
Töötemperatuur +10...+30 °C
Temperatuuri taluvus (kuivamisjärgselt) -30...+100 °C
Värvus Puhas valge, valge, kreem, pärlhall, tsementhall, terashall, šokolaad, must
Pakend 5 kg (sisaldab A ja B komponenti)
Säilivusaeg 24 kuud (kuivades tingimustes avamata pakendis). Ei tohi läbi külmuda!!!
Sertifikaadid/vastavus standardile CE/ BS EN 12004 R2

Dokumentatsioon

Saada või salvesta dokumendid

Võite saata dokumendid e-postiga või salvestada.

Kasutusjuhised

Aluspind

Toote kasutamisel plaatimisseguna peab aluspinnaks olema piisavalt tugev betooni- või tsemendipõhine tasandatud alupind. Enne paigaldamist/vuukimiste emaldada aluspinnalt/servadest kõik lahtised osakesed, rasvad ja tolm.Vajaduse korral puhastada pinnad ka keemiliselt.

Segu valmistamine

Kogu komponent B valatakse A-komponendi hulka. Lahjendus vahekorda ei tohi muuda! Segu segatakse ühtlaseks massiks trellile kinnitatud vispliga madalalkiirusel (u 100 pööret minutis) vähemalt 2 minutit jälgides, et anuma servadele või põhja ei jää segamata materjali. Massi ei tohi lisada vett või muid aineid. Kokkusegatud massi kasutusaeg on u 45 min.

Tööjuhend

Servad peavad olema puhtad, kinnitussegu ei tohi tõusta poolest servapaksusest kõrgemale. Segu tuleb kanda epoksiidmassile mõeldud plaadikelluga diagonaalselt üle vuukide või vuugipüstoliga otse vuugi sisse. Plaatide pinnale jäänud liigne segu tuleb kohe eemaldada. Puhastamist alustatakse vähese vee pritsimisega plaatidele kohe pärast vuukimist. Vesi ja plaatide pinnale jäänud vuugisegu emulgeeritakse plaatide hõõrumisel karukeelega või kareda harjaga, ringjate liigutustega. Sõltuvalt temperatuurist ja niiskusest tuleb vuukidel lasta kuivada kuni 10 minutit, seejärel plaadid puhastada. Soe pesuvesi eemaldab segu tõhusamalt ning etanooli lisamine pesuvette (u 1 l / 10 l vee kohta) teeb puhastamise veelgi tõhusamaks. Oluline on kogu plaatidele jäänud segu eemaldamine pärast vuukimist niipea kui võimalik! Tööriistad puhastada veega kohe pärast kasutamist. Kõvenenud segu saab eemaldada vaid mehaaniliselt (4 h).

Praktilisi nõuandeid

Epoksiidvuugisegu weber.epox easy on kasutatav ka tihedate, mitteimavate plaatide kinnitamiseks näiteks betoonile ja tasanduskihile. Väga poorsed pinnad tuleb enne plaatimist kruntida epoksiidtihendusseguga weber.floor 4712. Segu tuleb pinnale kanda kammiga vähemalt 3 mm paksuse kihina ja plaadid suruda kohe õigesse asendisse. Segu kogus oleneb aluspinna tasasusest ja plaatidest. Vuukidest väljuv segu tuleb kohe eemaldada. Tavatingimustes võib plaaditud pinna vuukida umbes üks ööpäev pärast plaatimist.

Ohutus

Toode on leeliseline ning ärritav. Kasutamisel tuleb nahka kaitsta, kasutada kaitsekindaid, kaitseprille ja tagada ruumi korralik ventilatsioon. UV-kiirguse ja ruumi kõrge temperatuuri mõjul võivad vuugid muutuda kollaseks. Hoida lastele kättesaamatus kohas!