See veebileht kasutab küpsiseid, et saaksime pakkuda Teile parimat teenust.
Jätkates sirvimist, nõustute küpsiste kasutamisega. Täpsem info siit

Weber Saint-Gobain - Official website of the company

Kuidas valida õige toode

Põrandate puhul märkame me tavaliselt ainult kõige pealmist kihti, olgu selleks siis parkett, laudis, PVC vms. Sellele, mis viimastluskihist allapoole jääb, tihtipeale tähelepanud ei pöörata. Arvatakse, et kõige tavalisema betooniga saab kõik tööd tehtud. Tihti aga korrigeeritakse omi seisukohti siis, kui töö pole õnnestunud ning äsja tehtut tuleb hakata ümber tegema või renoveerimia.

Weberil on tootesortimendis palju kõrge kvaliteediga erinevaid tooteid põrandate ehitamiseks ja renoveerimiseks. Segud võib jagada nelja gruppi:

Käsitasandussegud

Need segud on mõeldud käsitsi kasutamiseks. Käsisegudega saab valada ja kujundada põranda kaldeid, kumerusi, üleminekuid ning teha põrandavalu töid.  Kasutatakse pragude-aukude kiirtäiteks ning põrandate valamiseks, kui ei ole otstarbekas tellida betooni (väike maht, raske ligipääs).

weber.floor 3100: Kiirestikivistuv põrandapahtel ja põranda peentasandussegu. Mõeldud betoopõrandate pahteldamiseks ja tasandamiseks nõudliku põrandakatte alla, nt. PVC, linoleum, parkett jms. Tagab klaassideda pinna. Sobib põrandakütte korral. Kihipaksus: 0-10 mm. Ülekaetav järgmisel päeval.

weber.vetonit 3400: Käsitsi pinnale kantav kiirkivistuv peeneteraline põrandapahtel. Betoonpõrandate pahteldamiseks 0-5 mm kihina. Väga hea nakkuvusega, sobib ka seinte ebatasasuste korrigeerimiseks. Ülekaetav juba 2 h pärast. 

weber.vetonit 4400: Eriti kiiresti kivistuv põrandatasandussegu. Kasutakse kiirremont-tööde korral. Sobib kallete ja üelminekute tegemiseks ning betooonpõranda tasandamiseks nii sise- kui välistingimustes. Sobib põrandakütte korral. Kihipaksus: 0-30 (50) mm. Ülekaetav 2 h pärast

weber.vetonit 5000: Kiiresti kivistuv põrandatasandussegu vannitoa, pesuruumi jt. ruumide põrandate tasandamiseks ning kallete tegemiseks. Sobib põrandakütte korral. Kihipaksus: 5-50 mm. Lõplik kuivamine 10 mm/ööpäevas.

weber.floor 6000: Kiiresti kivistuv põrandatasandussegu vannitoa, pesuruumi jt. ruumide põrandate tasandamiseks ning kallete tegemiseks. Kasutatakse paksema kihina põranda valamiseks või tasandamiseks. Sobib põrandakütte korral. Kihipaksus: 10-250 mm. Sõltumata kihipaksusest on ülekaetav 15 h pärast.

weber.floor 5500: Universaalne põrandasegu vannitoa, pesuruumi jt. ruumide põrandate valamiseks, tasandamiseks ning kallete tegemiseks. Kihipaksus: 3-20(30) mm. Kuivamisaeg 10 mm/nädalas.

Isevalguvad segud

weber.floor 110 FINE: Isevalguv ja isetasanduv põrandaviimistlussegu. Mõeldud betoopõrandate  tasandamiseks nõudliku põrandakatte alla, nt. PVC, linoleum, parkett jms. Segu on pumbatav. Tagab klaassileda pinna. Sobib põrandakütte korral. Kihipaksus: 4-50 mm. Kuivamisaeg 10 mm/nädalas


weber.floor 4360 BaseFlow: Isevalguv ja isetasanduv põrandatasandussegu. Mõeldud betoopõrandate  tasandamiseks ja "kiirtäite" tegemiseks paksema kihina. Tagab piisavalt sileda pinna viimistlussegu ja parketi alla. Segu on pumbatav. Sobib põrandakütte korral. Kihipaksus: 10-100 mm.

Remontsegud

weber.vetonit 3300: Elastne, kiiresti kivistuv ja kiudusid sisaldav põranda remontsegu puidust, kipsplaadist jm. analoogsest materjalist põrandate tasandamiseks. Sobib ka vana PVC-katte peale. Sobib põrandakütte korral. Kihipaksus: 0-10 mm. Ülekaetav järgmisel päeval.

weber.floor 200 RAPID: Kiirkivistuv fiiberkiududega isetasanduv segu nõrkade, ebastabiilsete ja ebatasaste põrandate tasandamiseks sisetingimustes. Kui aluspinnaga pole võimalik naket saavutada, saab segu kasutada ka ujuvpõrandate ehituseks. Sobib nii käsitsi kui pumbaga paigaldamiseks ja põrandakütte korral. Kihipaksus 5-50 mm, ujuvpõrandana 20 mm alates. Kaetav juba 1-3 päeva pärast.

weber.floor dB-põrand: Elastne ja kiudusid sisaldav põrandatasandus- ja remontsegu puidust, kipsplaadist jm. analoogsest materjalist põrandate tasandamiseks. Mõeldud helikindla vahelae ehitamiseks, 20-30 mm kihina jäiga sammumüravilla peale. Sobib põrandakütte korral. Kihipaksus betoonpõranda tasandamisel alates 10 mm, vill, puit jmt. alustele ujuvpõranda valamisel alates 20 mm. Ujuvlahendustes kasutatakse koos klaaskiudvõrguga (220 gr/m²)

Erisegud

weber.floor 4610 DuroTop: Isevalguv ja isetasanduv põrandakattesegu. Tagab sileda ning kulumiskindla ja tolmuvaba põrandapinna. Mõeldud kergtööstushoonetesse ja ladudesse põrandatasanduseks ning -katteks. Talub rocla ja tõstuki koormust. Segu on pumbatav. Sobib põrandakütte korral. (PS: Saadaval ka värvilisena, nimi weber.floor 4650 Duro Color). Kihipaksus: 4-15 mm

weber.floor 4660 Marine Elastic: Isevalguv, kiiresti kivistuv, kiudusid sisaldav, tugeva nakkega ning elastne segu laevade põrandate tasandamiseks. Segu on pumbatav. Kihipaksus: 4-50 mm, kergkruusaga segatuna kuni 10-100 mm.

weber.floor 4670 Marine Base: Spetsiaalne kiiresti kivistuv käsitasandussegu laevapõrandade ehitamiseks. Kihipaksus: 15-100 mm.

weber.floor 4655 Duro Flow: Kiiresti kivistuv, isevalguv ja isetasanduv põrandaviimistlussegu. Mõeldud betoopõrandate  tasandamiseks EPO-katte ja värvi alla. Võib jätta ka katmata. Segu on pumbatav. Sobib põrandakütte korral. Kihipaksus: 5-40 mm. Katta võib juba järgmisel päeval.

weber.vetonit MD16: Spetsiaalne nakkedispersioon nakkekihi tegemiseks põrandasegude alla. Ei tekita veeaurule läbimatut kihti. Sobib järgmistele aluspindadele: betoon, kergbetoon, puit, metall, marmorplaat, klinkerplaat. Sõltuvalt aluspinnast ja segust kasutatakse MD16-t konsentraadina ja veega lahjendatult ning 1-3 kihina. Kulunorm tavaoludes 0,15 - 0,2 l/m², tugevasti imava aluspinna korral 0,3-0,5 l/m².

weber Põranda-armeerimisvõrk: Kasutatakse koos fiiber segudega: weber.vetonit 3300, weber.floor dB-PÕRAND ja weber.floor 200 RAPID  ebastabiilsetel alustel põrandate valamiseks.