See veebileht kasutab küpsiseid, et saaksime pakkuda Teile parimat teenust.
Jätkates sirvimist, nõustute küpsiste kasutamisega. Täpsem info siit

Weber Saint-Gobain - Official website of the company

weber.vetonit 3400

weber.vetonit 3400
weber.vetonit 3400

Toote eelised

  • Põranda kohttasandus ja peenpahteldus
  • Väga kiire, katmiskuiv 2 h pärast
  • Peeneteraline, hea töödeldavusega
  • Lubatud kasutada ilma nakkedispersioonita

Käsitsi pinnale kantav kiirkivistuv peeneteraline põrandapahtel. Kihipaksus 0-5 mm  

Tootekirjeldus

Tootekirjeldus

weber.vetonit 3400 kasutatakse betoonpõrandate väikeste ebatasasuste tasandamiseks sisetingimustes, kui on väga kiire. Kasutatakse nii eramute, kontorite kui avalike hoonete põrandate ja treppide, aga ka seinte ja lagede pragude ning aukude täitmiseks.

Tehnilised näitajad

Kulunorm u 1,3 kg/m²/mm
Pakend 15 kg sangaga paberkott
Säilivusaeg 12 kuud (kuivades oludes kinnises originaalpakendist)
Kuivamisaeg: käimiskuiv 45 min (+20 °C, 50 % RH)
Kuivamisaeg: katmiskuiv 2 h (+20 °C, 50 % RH)
Segukihi paksus 0-5 mm
Veekogus segamisel 4,2 l/15 kg (28%)
Segupinna tõmbetugevus 28 p ≥ 1,5 N/mm²
Survetugevusklass C 25 (EN 13813)
Paindetugevusklass F 7 (EN 13813)
Mahukahanemine 28 p < 0,5 mm/m (+23 °C, 50 % RH)
Tulepüsivusklass A2fl-s1 (EN 13501-1)
pH (kivistunud materjal) 10,5-11
Sideaine Eritsemendid
Täiteaine Lubjakivijahu, terasuurus < 0,25 mm
Lisaained Kivistumist ja töödeldavust parandavad ained. Kaseiinivaba
Kasutusaeg u 15 min vee lisamisest
Värvus hall

Dokumentatsioon

Saada või salvesta dokumendid

Võite saata dokumendid e-postiga või salvestada.

Kasutusjuhised

Aluspind

weber.vetonit 3400 kasutatakse betoonpõrandate väikeste ebatasasuste tasandamiseks sisetingimustes. Kasutatakse nii eramute, kontorite kui avalike hoonete põrandate ja treppide aga ka seinte ja lagede pragude ning aukude täitmiseks. Sobilik aluspind on betoon või tsemendil baseeruv tasandussegu, mille tõmbetugevus on > 0,5 MPa. Aluspind puhastatakse naket nõrgendavatest ainetest nagu tsemendipiim, rasv, õli, tolm, värv, (põrandakatte)liimi jäägid ning vees lahustuvad pinnakattematerjalid. Nõrk või lahtine betoon tuleb eemaldada ja põrand tolmust puhastada tolmuimejaga. Nakkedispersiooniga kruntimine enne 3400 paigaldamist ei ole kohustuslik.

Sega valmistamine

Kott kuivsegu (15 kg) segatakse 4,2 liitri veega (28% kuivsegu kaalust). Segu segatakse piisava võimsusega trelli ja vispli abil vähemalt kuni segu on täielikult segunenud veega. Vedelama segu saamiseks võib veekogust suurendada kuni 4,5 l/15 kg. Suurendatud veekogus pikendab kuivamisaega. Segumassi kasutusaeg on umbes 15 minutit. Segu temperatuur peab olema üle 10 °C. Külmades oludes võib kasutada sooja vett temperatuuriga kuni 35 °C. Vett ei tohi üle doseerida, kuna liigne vesi põhjustab separeerumist ja vähendab segu tugevust.

Paigaldamine

Tööde ajal peavad olema aknad ja uksed suletud, vältida tuuletõmmet ja otsest päikesevalguse langemist põrandale. Aluspinna ja õhu temperatuur peavad olema tööde ajal ja nädala jooksul pärast valamist vahemikus +10…+25 °C. Aluspinna suhteline õhuniiskus peab olema  <90%. Paigaldamise päeval ja päev hiljem ei tohi põrandat koormata. Segu paigaldatakse terasliibi abil. 30 minutit peale tasandamist võib vajadusel liibi jälgi maha kraapida. Tööriistad pesta koheselt peale valamise lõppu, kuivanud segu eemaldada mehhaaniliselt.

Kuivamisaeg

Põrand on käimiskuiv 45 min peale valamist ja kaetav 2 h pärast, kui õhutemperatuur on 20°C. Kuni 2 mm kihi võib katta niipea kui aluspind on kuivanud niipalju, et liimi saab paigaldada. Kõrge õhuniiskus ja madal temperatuur pikendavad kuivamisaega. Põrandakatte paigaldamisel arvestada tootja nõuetega. 

Paisumisvuugid

Vajadusel lõigatakse paisumisvuugid niipea kui põrandal saab käia. Vuugid tehakse samadesse kohtadesse, kus aluspinna vuugidki või erinevate ruumide vahele. Vuugid täidetakse elastse vuugimaterjaliga.

Lõppviimistlus

Lõppviimistlus

weber.vetonit 3400–ga tasandatud põranda võib katta keraamiliste või kivi- plaatidega, vaibaga, PVC või linoleumiga, parketiga (laminaat, kork, puit). Hüdroisolatsiooni võib paigaldada 4 h pärast tasandamist. Tasandatud pinda ei värvita ega kasutata katmata kujul.