See veebileht kasutab küpsiseid, et saaksime pakkuda Teile parimat teenust.
Jätkates sirvimist, nõustute küpsiste kasutamisega. Täpsem info siit

Weber Saint-Gobain - Official website of the company

weber.vetonit REP 36

Kiirkivinev remontbetoon, > 45 MPa

weber.vetonit REP 36
weber.vetonit REP 36

Toote eelised

  • Kiirkivinev remontbetoon
  • Kergesti töödeldav
  • Fiiberkiududega
  • Pumbatav
  • Survetugevus >45 MPa
  • SILKO heakskiit

weber.vetonit REP 36 on soola- ja ilmastikukindel, kiirkivinev fiiberkiududega armeeritud tsement-polümeerne (PMC) ning väikse mahukahanemisega valgumatu betoon. weber.vetonit REP 36 sobib kasutamiseks väga nõudlikes betoon konstruktsioonides, mille survetugevus on 30- 50 MPa. 

Tootekirjeldus

Kasutuskohad

weber.vetonit REP 36 remontbetooni kasutatakse väga nõudlike betoonkonstruktsioonide remontimiseks ja  tugevdamiseks, nagu näiteks sillad, sadamarajatised, rõdude konstruktsioonid jne. Toode saab kasutada   horisontaal- kui vertikaalsel pinnal ning sobib betoonidele, mille tugevusklass jääb vahemikku 30...50 MPa. 

Tehnilised andmed

Soovituslik kihipaksus 10…100mm (ühes kihis paigaldatuna)
Veekulu 2,8…3,0 l/25 kg
Valmissegu kogus u 12 l/25 kg ( u 500 l/1000 kg)
Kasutusaeg u 1 tund
Sideaine Kiirkivinev portlandtsement (CEM II/A-LL 42,5 R)
Täiteaine Liiv 0…4 mm
Lisaained Töödeldavust, naket ja ilmastikukindlust parandavad ained, fiiberkiud
Nakketugevus >1,5 Mpa (EN 1542)
Survetugevus, prisma 40x40x160 mm³ (w=14%)  
1 ööpäev u 20 MPa (EN 12190)
7 ööpäeva u 40 MPa (EN 12190)
28 ööpäeva > 45 MPa (EN 12190)
Piiratud kahanemine/paisumine Nakketugevus pärast katset >1,5 MPa (EN 12617-4)
Külmakindlus Soola- ja külmakindel (EN 13687-1)
Karboneerimis kindlus Jah (EN 13295)
Õhusisaldus 6-12%
Kloriidide sisaldus <0,05 % (SFS-EN 1015-17)
Tihedus u 2000 kg/m³
Säilivusaeg 12 kuud tootmise kuupäevast kuivas ruumis ja suletud pakendis
Pakend 25 kg; 1000 kg
Toote sertifikaadid CE

Dokumentatsioon

Saada või salvesta dokumendid

Võite saata dokumendid e-postiga või salvestada.

Kasutusjuhised

Aluspind

Betoonpinnad puhastatakse hoolikalt. Kahjustunud betoon eemaldatakse näiteks piikamisega või vesiliivapritsiga. Pärast mehaanilist puhastamist tuleb osaliselt kahjustunud pealispind veel vesiliivapritsiga eemaldada. Lõpuks pestakse pinnad surveveega. Nähtavale tulevat armatuurterast käsitleda vastavalt projekteerija ettekirjutusele. Armatuurteras puhastatakse hoolikalt roostest minimaalselt puhtusklassini Sa 2 või St 2 (liivaprits, märgliivaprits, survepesu või terashari) ning kaetakse armatuuri korrosioonikaitsega weber.vetonit REP 05. Aluspinda kastetakse töödele eelneval päeval. Kasutatav veekogus sõltub keskonnatingimustest - ilmast, alusbetooni kvaliteedist jne. Vahetult enne remonttööde algust niisutatakse aluspinda. Töödega võib alustada pärast kogu vee imendumist, st pealispind on nn mattmärg.  Õhu ja aluspinna minimaalne lubatud temperatuur  on +5 ºC, optimaalne temperatuuri vahemik töödeks on +10... 20 ºC. 

Segu valmistamine

Kotitäis (25 kg) kuivsegu weber.vetonit REP 36 segatakse 2,8-3,0 liitri puhta veega. Segamine toimub kahes etapis: esmalt mõõdetakse segamisnõusse minimaalne veehulk ja lisatakse kuivsegu, seejuures kogu aeg segades. Nii saadakse ühtlane tummine mass, millel lastakse seista 10 minutit. Seejärel segatakse uuesti ja vajadusel lisatakse lõplik kogus vett. Vett ei tohi üle doseerida! Vee temepratuur peaks olema soovitatavalt vahemikus + 10...+30 oC ja valitud nii, et lõpptemeratuur valmis massil oleks +10...+20 oC. Valmis segatud segu kasutusaeg on orienteeruvalt 1 tund.

Tööde teostamine

Tasandustöödega pealekantava ühe segukihi paksus on 10...100 mm. Aluspind peab olema niiske ning esmalt pealekantav kiht tuleks aluspinda kanda jõuliselt harjates, et saavutada hea nake remontbetooni ja alusbetooni vahel. Kui teostatakse mitmekihilist valamist siis peab hoolikalt teostama nakkekihi iga kihi paigaldamisel. Väga mahukatel töödel on võimalik kasutada ka weber.vetonit SB 45 Rajatistebetooni C35/45-8. Mõlemal juhul on tooted pumbatavad.

Praktilised nõuanded

Järelhooldus mõjutab suuresti remontbetooni nakke, tugevuse ja tiheduse näitajaid. Kohustuslik on hoida remontbetooni pind jätkuvalt niiskena 5 järgneva ööpäeva jooksul. Pinna võib kiire kuivamise eest kilega kinni katta. Järelhooldus lõpetatakse järk-järguliselt vee hulga vähendamisega – niimoodi me väldime betooni kuivamisšokist põhjustatud pragunemist. Segu säilib suletud kotis kuivas kohas kuni 12 kuud. Ehitusobjektil ladustatakse segukotid alustele, mitte maapinnale. Kotid kaitsta sademete eest (näiteks varikatusega).