See veebileht kasutab küpsiseid, et saaksime pakkuda Teile parimat teenust.
Jätkates sirvimist, nõustute küpsiste kasutamisega. Täpsem info siit

Weber Saint-Gobain - Official website of the company

weber.vetonit REP 45

Remontbetoon, 45MPa

weber.vetonit REP 45
weber.vetonit REP 45

Toote eelised

  • Tsementpolümeerne (PMC)
  • Fiiberkiududega
  • Kihipaksusega 5…20 mm (50mm)
  • Survetugevus >45 MPa
  • Sildade, sadamarajatiste remondiks (SILKO heakskiit)

weber.vetonit REP 45 remontbetoon on ilmastikukindel, fiiberkiududega armeeritud tsement-polümeerne (PMC) ning väikse mahukahanemisega valgumatu betoon. Soovituslik kihipaksus on vahemikus 5…20 mm, aukude täitmisel kuni 50 mm. weber.vetonit REP 45 on külma- ja soolakindel ning omab  SILKO heakskiitu.

Tootekirjeldus

Kasutuskohad

Segu kasutatakse betoonkonstruktsioonide silumiseks, aukude ja väljalöökide täitmiseks nii horisontaal- kui ka vertikaalpinnal. weber.vetonit REP 25 sobib betoonidele, mille tugevusklass jääb vahemikku 20...35 MPa. Tugevamatel betoonidel mille survetugevus ulatub 35..55 MPa kasutatakse remontbetooni weber.vetonit REP 45.

Tehnilised andmed

Soovituslik kihipaksus 5…20 (50) mm
Veekulu 3,7…4,1 l/25 kg (15-16,5%)
Valmissegu kogus u 14 l/25kg
Kasutusaeg u 45 minutit
Sideaine kiirkivinev portlandtsement (CEM II A 42,5 R) ja polümeerid
Täiteaine Liiv, fraktsiooniga 0…2 mm
Lisaained Töödeldavust, naket ja ilmastikukindlust parandavad ained, fiiberkiud
Nakketugevus >2,0 Mpa (EN 1542)
Survetugevus (prisma 40x40x160 mm³ (w=14%))  
1 ööpäev u 10 MPa (EN 12190)
7 ööpäeva u 30 MPa (EN 12190)
28 ööpäeva >45 MPa (EN 12190)
Piiratud kahanemine/paisumine Nakketugevus pärast katset >2,0 MPa (EN 12617-4)
Tulepüsivusklass A2 (EN 13501-1)
Külmakindlus Soola- ja külmakindel (EN 13687-1)
Karboniseerimis kindlus Jah (EN 13295)
Kloriidide sisaldus <0,05 % (SFS-EN 1015-17)
Kapillaarne veeimavus ≤ 0,5 kg/m2 *h0,5) (SFS-EN 13057)
Säilivusaeg 12 kuud tootmise kuupäevast kuivas ruumis ja suletud pakendis
Pakend 25 kg
Värvus Hall
Toote sertifikaadid CE

Dokumentatsioon

Saada või salvesta dokumendid

Võite saata dokumendid e-postiga või salvestada.

Kasutusjuhised

Aluspind

Betoonpinnad puhastatakse hoolikalt. Kahjustunud betoon eemaldatakse näiteks piikamisega või vesiliivapritsiga. Pärast mehaanilist puhastamist tuleb osaliselt kahjustunud pealispind veel vesiliivapritsiga eemaldada. Lõpuks pestakse pinnad surveveega. Nähtavale tulevat armatuurterast käsitleda vastavalt projekteerija ettekirjutusele. Armatuurteras puhastatakse hoolikalt roostest minimaalselt puhtusklassini Sa 2 või St 2 (liivaprits, märgliivaprits, survepesu või terashari). Kohe pärast puhastamist kaetakse teras kaitsekihiga weber.vetonit REP 05. Aluspinda kastetakse töödele eelneval päeval. Kasutatav veekogus sõltub keskonnatingimustest - ilmast, alusbetooni kvaliteedist jne. Vahetult enne remonttööde algust niisutatakse aluspinda. Töödega võib alustada pärast kogu vee imendumist, st pealispind on nn mattmärg. Väga sileda aluspinna võib nakke parandamiseks kruntida weber.vetonit REP 05-ga. Seejärel kantakse weber.vetonit REP 45 märjale, aga tugevasti aluspinda sisse hõõrutud weber.vetonit REP 05-le. Minimaalne lubatud temperatuur on +5 ºC.

Segu valmistamine

Kotitäis (25 kg) kuivsegu weber.vetonit REP 45 seguvee hulk on 3,7-4,1 liitrit. Segamine toimub kahes etapis: esmalt mõõdetakse segamisnõusse minimaalne veehulk ja lisatakse kuivsegu, seejuures kogu aeg segades. Nii saadakse ühtlane tummine mass, millel lastakse seista 10 minutit. Seejärel segatakse uuesti ja vajadusel lisatakse lõplik kogus vett. Vett ei tohi üle doseerida! Valmis segatud segu kasutusaeg on 45 minutit.

Tööde teostamine

Tasandustöödega pealekantava ühe segukihi paksus on 5...20 mm. Aukude ja kraatrite täitmisel võib kihipaksus küündida 50 mm. Aluspinna ja õhu temperatuur peab olema töö tegemise ajal ja nädal pärast seda vähemalt +5 ºC. Kuni 30 mm paksune täide tehakse ühe
kihina. Segu kantakse pinnale kas kelluga visates või liibiga surudes. Täiskrohvitud koha pinnatasasus saavutatakse liigse segu mahalõikamisega. Lõikuri toetuspinnaks võib olla kas vana betoonipind või õigesti paigaldatud rihtlati serv. Lõikamisega saadakse sirge aga kare pealispind ja remontsegu nake aluspinnaga ei saa rikutud. Mitmekihilisel täitmisel peab alumine kiht olema piisavalt tahenenud, et selle nake ei saaks uue kihi pealepanemisega kannatada. Sobiv kuivamisaeg on seejuures 4-6 tundi. Alumise kihi pealispind peab kindlasti jääma kare, et saavutada kihtide vahel maksimaalne nake. Kui järgmise kihi pealekandmine jääb järgmisele päevale, tuleb aluspinda kindlasti eelnevalt niisutada.

 

Praktilised nõuanded

Järelhooldus mõjutab suuresti remontbetooni nakke, tugevuse ja tiheduse näitajaid. Kohustuslik on hoida remontbetooni pind jätkuvalt niiskena 5 järgneva ööpäeva jooksul. Pinna võib kiire kuivamise eest kilega kinni katta. Järelhooldus lõpetatakse järk-järguliselt vee hulga vähendamisega – niimoodi me väldime betooni kuivamisšokist põhjustatud pragunemist. Segu säilib suletud kotis kuivas kohas kuni 12 kuud. Ehitusobjektil ladustatakse segukotid alustele, mitte maapinnale. Kotid kaitsta sademete eest (näiteks varikatusega).