See veebileht kasutab küpsiseid, et saaksime pakkuda Teile parimat teenust.
Jätkates sirvimist, nõustute küpsiste kasutamisega. Täpsem info siit

Weber Saint-Gobain - Official website of the company

Betoonpindade remont ja kaitse

Lahenduse eelised

 
  • Väga hästi ühilduvad tooted
  • Testitud ja sertifitseeritud põhjamaise kliima jaoks (SILKO heakskiit)
  • Pikaaegne lahendus

 

 

Horisontaalsete ja vertikaalsete betoonpindade silumine, aukude ja väljalöökide täitmine (rõdud, välisseina betoonpaneelid, tugimüürid, välitrepid jne)

Üldnõuded

Enne tööde alustamist tuleb tooteinfo tähelepanelikult läbi lugeda. Tsemendipõhiste toodete kasutamisel peab õhu, segu ja aluspinna temeperatuur olema üle 5 oC. Parandatav pind tuleb kaitsta otsese päiksevalguse ja tuule eest. Soovitame suurte pindade kaitseks paigaldada varikatted, mis kaitsevad ümbrust ka ehitusobjektilt lenduva tolmu eest.

Aluspinna ettevalmistus

Eemaldada tuleb kahjustatud betoon, vana värvi või kattekiht, samuti muud nakkumist vähendavad ained nagu tolm, õli, tsemendipiim, jne. Vaatamata aluspinna karedusele tuleb alati kõik pinnad lõpuks põhjalikult puhastada survepesuriga. Parandatavasse alasse jääv teras puhastatakse põhjalikult (minimaalselt puhastusklassini Sa2 või St2; liivaprits, märgliivaprits, survepesu või terasharja kasutades) ja kaetakse koheselt korrosioonikaitseseguga weber.vetonit REP 05.

Vertikaalpindade täitmine

Parandatav koht tuleb täita kohe pärast nakkekihi harjamist (nakke tegemisel kasutada sama segu, millega täidetakse parandatavt kohta). Kui täitesügavus on 20-30 mm, kasutatakse parandusseguna tavaliselt weber.vetonit REP 25+ või REP 45. Üle 30 mm paksused tühimikud tuleb täita kahes või enamas kihis.

Vertikaalpindade täitmine pihustusmeetodil

Betoonist siseseinte parandamiseks või rõdu- või vundamendi konstruktsiooni betoonvalandi tihendamiseks sobib (betoonipritsiga) sissepritsitav parandussegu weber.vetonit REP 20. Töö toimub märgpihustusmeetodil, töövahendiks on kruvi- või kolbpump, millesse õhk siseneb tüüsi kaudu. Suuremat tugevust nõudvates ja suurema koormusklassiga aluspinnaga konstruktsioonides kasutatakse pritsitavat betooni weber.vetonit RL 45 C35/45-4.

Parandatud kohtade tasandamine

Täidetud kohtade tasandamiseks tuleb liigne materjal maha lõigata. Parandatud koht peab kuivama vähemalt ühe ööpäeva. Üldjoontes jääb peale remontbetooniga pinna töötlemist pind piisavalt sile ja sirge, et see töödelda betooniviimistlus segudega. Kui aluspinda soovitakse siiski tasandada ja kohati korrigeerida ebatasasusi saab kasutada betooni  tasandussegu weber.vetonit REP 960. Kui aga pind on piisavalt sirge ja korrektne võib selle kohe tasandada üle remontbetoonide sarja kuuluva viimistlusseguga weber.vetonit REP 970 või weber.vetonit REP 975. Neid tooteid saab viimistleda ning hiljem ka üle värvida betoonikaitsevärviga weber.vetonit 771 või weber.vetonit 772. Tekemist on kõrgekvaliteediliste akrüüldispersioondidega, mis kaitseb betoonpinda niiksuse ja süsinikdioksiidi (CO2) pääsu eest alusbetooni. Samuti aeglustab betooni karboniseerumist ning selle sees oleva terase korrodeerumist.

 

NB! weber.vetonit REP remontbetoonide tooteomadused on katsetatud vastavalt standardile BY 41 "Betoonkonstrukstioonide parandamise juhised", Soome Transpordiameti SILKO suunistele ning RakMK B4: "Betooni standardid, eriotstarbelised segud" ja need on kõik kooskülastatud EL-i standarditega.