See veebileht kasutab küpsiseid, et saaksime pakkuda Teile parimat teenust.
Jätkates sirvimist, nõustute küpsiste kasutamisega. Täpsem info siit

Weber Saint-Gobain - Official website of the company

Jootebetoonide paigaldamine

Lahenduse eelised

  • Saab teostada kitsaid ja probleemseid täitevalusid
  • Ilmastikukindel lahendus
  • Väga kõrge tugevusklassiga ja mitte mahukahanevad tooted
  • Testitud ja sertifitseeritud tooted

 

 

Jootebetoonide kasutamine on mõeldud erinevate probleemsete täitevalude tegemiseks ja seda ka väga keerulistes ilmastikutingimustes olevates konstruktsioonides. Samuti kuna jootebetoonid on väga kõrge tugevusklassiga, saab nendega paigaldada erinevaid seadmeid, monolitiseerida konstruktsioonielemente jne.

Kasutuskohad

weber.vetonit JB 1000/3 jootebetoon C 65/80-4 on ette nähtud kõige nõudlikumateks järelvalutöödeks. Kasutuskohtadeks on näiteks ankurdus- ja järelbetoonimistööd seadmete paigaldamiseks, silla liikuvad tugiosad, kraanateede talakinnitused jne. Tänu oma suurepärasele voolavusele sobib toode kasutamiseks ka kohtades, kus raketise või betoonimisruumi ahtuse tõttu on vaja hõlpsaasti tihendatavat ja täitvat betooni.

weber.vetonit JB 600/3 jootebtoon C40/50-4 tüüpilisteks kasutuskohtadeks on vundamendipoltide jm ankurduste kinnivalamine, monteeritavate postide hülss- ja poltkinnitusbetoonimne ningmuud järelvalutööd, kus segult nõutakse lihtsat valatavust ja suurt lõplikku tugevust.

weber.vetonit JB 600/5 P talvine jootebetoon C50/60-5 on talvetingimsuteks väljatöötatud monolitiseerimis- ja järelvalubetoon. Selle tugevuse suurenemine jätkub isegi -15 oC pakasega.

Konstruktsioonide monolitiseerimine

Konstruktsioonielementide monolitiseerimisel kasutatakse tavaliselt jootebetooni weber.vetonit JB 600/3 ja talvael jootebetooni weber.vetonit JB 600/5 P. Tüüpilisteks kasutuskohtadeks on näiteks postvundamentide monolitiseerimine ja muude keerulisemate ühenduste kinnivalamine. Tööstusobjektidel võib posti põiklõige olla küllaltki suur ja sel juhul meentuab kinnivalamine seadme paigaldamise järelbetoonimisetööd.

Oluline on, et monolitiseerimine tesotatakse hoolikalt ja tagatakse betoonimisruumi täisvalamine. Survekast on betoonimisel hea abivahend, kuid sel juhul ei tohi unustada survekasti eemaldamist ja liigse jootebetooni ettevaatlikku eemaldamist ning pindade vormimist siis, kui segu tugevus on veel piisavalt väike.

Masinate ja seadmete paigaldamine

Masinate ja seadmete paigaldamiseks sobib kõige paremini rangetele nõuetele vastav jootebetoon weber.vetonit JB 1000/3 C60/75-4. Masinate paigaldamisel on väga oluline, et paigaldamisjärgsed betoonivalutööd oleksid hoolikalt planeeritud ja ette valmistatud. Juhised näiteks aluspinna ettevalmistuse, valutööde järjekorra ja järelhoolduse kohta leiate jootebetooni kasutamise juhenist weber.vetonit Jootebetoonid, mis on kättesaadav aadressil www.weber.ee. Masinate ja seadmete paigaldamine hõlmab tavaliselt ka masinate ja seadmete põhjaplaatide kinnitamiseks ja loodimiseks vajalike alusplaatide kinnitamise betoonvalu teel. Alusplaatide betoonvaluks sobib sama toode, mida kasutatakse paigaldamisjärgseks betoonvaluks.

Jootebetoonide paigaldusjuhend