See veebileht kasutab küpsiseid, et saaksime pakkuda Teile parimat teenust.
Jätkates sirvimist, nõustute küpsiste kasutamisega. Täpsem info siit

Weber Saint-Gobain - Official website of the company

Vundamendi hüdroisoleerimine

Lahenduse eelised

 • Võimalik teostada hüdroisoleerimist vertikaal- ja horisontaalpindadel
 • Kerglet kasutatavad tooted, mis ei vaja eritööriistu
 • Hüdroisolatsiooni ei teki vuuke
 • Kannatab välja konstruktsioonide kuivamisjärgsed kahanemised

 

 

Tooted Weberi lahenduses

 1. weber.tec 901

Elumajade-, kortermajade-,garaažide, jt vundamentide isoleerimine pinnase niiskuse ja survelise vee eest. 

 

Kasutuskohad

Elumajade-, kortermajade-,garaažide, jt vundamentide isoleerimiseks pinnase niiskuse ja survelise vee eest.

Aluspinna ettevalmistus

Enne hüdroisolatsiooni pealekandmist peab kontrollima müüritise üldist seisukorda. Vanade ehitiste renoveerimisel tuleb eemaldada lahtised ja pudedad segukihid kuni tugeva aluspinnani. Ebatasasused tasandadakse nt. polümeerse tsementkrohviga weber.vetonit 137. Uute hoonete puhul (nt. Fibo plokk või betoonmüür) tuleb krobeline aluspind enne hüdroisolastioonitöid samuti tasandada, kui ebatasasused on väga suured.

Ilma soojustuseta vundamendi hüdroisoleerimne

 

 1. Saavutamaks hea nake hüdroisolatsioonile tuleb esmalt pinnale kanda nakkekiht. Nakkekihi tegemiseks võõbatakse pind üle kasutades bituumen emulsiooni konsentraadi weber.tec 901 vesilahust (lahjendatuna veega 1:10-le). Vesilahuse kulu on u 0,5 l/m2  ja mis kuivab orienteeruvalt 2 tundi.
 2.  Esimene kiht hüdroisolatsiooni weber.tec 915 kantakse peale õhukeselt (u 0,5 mm) tugevalt aluspinnale surudes (et täituks aluspinna poorid ning oleks tagatud 100% nakkepind).
 3. Teise kihiga saavutatakse nõutav hüdroisolatsioonikihi paksus (3-4 mm). 3 mm paksune hüdroisolatsioonikiht on nõutav pinnase- ja sadevete sissetungimise vältimiseks, 4 mm paksune hüdroisolatsioonikiht on nõutav survelise pinnasvee korral. weber.tec 915 kulu on sõltuvalt kihipakusest 3,5-4,5 l/m2.

Enne tagasitäite tegemist peab hüdroisolastioon kuivama vähemalt 3 ööpäeva.

 

 

Soojustusega vundamendi hüdroisoleerimine

 1. Saavutamaks hea nake hüdroisolatsioonile tuleb esmalt pinnale kanda nakkekiht. Nakkekihi tegemiseks võõbatakse pind üle kasutades bituumen emulsiooni konsentraadi weber.tec 901 vesilahust (lahjendatuna veega 1:10-le). Vesilahuse kulu on u 0,5 l/m ja mis kuivab orienteeruvalt 2 tundi.
 2.  Esimene kiht hüdroisolatsiooni weber.tec 915 kantakse peale õhukeselt (u 0,5 mm) tugevalt aluspinnale surudes (et täituks aluspinna poorid ning oleks tagatud 100% nakkepind).Teise kihiga saavutatakse nõutav hüdroisolatsioonikihi paksus (3-4 mm). 3 mm paksune hüdroisolatsioonikiht on nõutav pinnase- ja sadevete sissetungimise vältimiseks, 4 mm paksune hüdroisolatsioonikiht on nõutav survelise pinnasvee korral. weber.tec 915 kulu on sõltuvalt kihipakusest 3,5-4,5 l/m2.
 3. Soojustusmaterjali liimimiseks kasutatakse sama hüdroisolatsiooni mastiksit weber.tec 915, mis kantakse soojustusplaadi tagumisele küljele ja seejärel surutakse plaat paika. Sellisel meetodil on kindel, et soojustuspladid ei nihku paigast pinnase tagasitäite tegemisel. Kulunorm soojustuse liimimisel on u 1,5 l/m2.

Enne tagasitäite tegemist peab hüdroisolastioon kuivama vähemalt 3 ööpäeva.