See veebileht kasutab küpsiseid, et saaksime pakkuda Teile parimat teenust.
Jätkates sirvimist, nõustute küpsiste kasutamisega. Täpsem info siit

Weber Saint-Gobain - Official website of the company

Betooni ja müüritööd talvistes oludes

Ehitusprotsessis tekib tihti olukordi, kus müüri- ja betoonitöid ei õnnestu teostada kevadest sügiseni, mil õhutemperatuur on püsivalt üle 0°C kraadi. See aga ei tähenda, et ehitustööd peavad seisma jääma. 

 

Talvistes oludes töötamiseks on spetsiaalsed tooted ning ühtlasi peab arvestama ka mõningate nüanssidega.

Vundament: Läbikülmunud pinnasele vundamenti ehitada ei või. Kui aga mulla- ja vundamendi tööd tehakse piisavalt kiiresti, siis miinuskraadid pole otseseks takistuseks. Oluline on, et vundamendi kaeviku kaevamine, taldmikualuse pinnase ettevalmistamine ning vundamendi ehitamine tehtaks sellise tempoga, et pinnas ei jõua veel läbi külmuma hakata. Seetõttu võib tekkida vajadus ka pooleliolevat vundamenti nt. koormakatetega kinni katta ja isegi EPS-i plaatidega kaitsta.

Taldmiku saab kiiresti ehitada Fibo taldmikuplokkidest. Plokid tuleb lihtsalt laduda tihendatud siledale alupinnale. Taldmikuploki pealmises osas on 5 cm sügavune süvend, mis armeeritakse ja betoneeritakse. Betoneerimiseks sobivad weber S-30 Talvine ja weber S-100 Talvine.


Vundamendi müüri osa ladumiseks sobivad nii Fibo 3 kui ka Fibo 5 plokid, valiku teeb projekteerija lähtuvalt vundamendile langevast koormusest. Plokkide ladumiseks peab kasutama talvist müürisegu weber M100/600. Segu valmistamiseks on soovitatav kasutada sooja vett, et soodustada segu kivinemist külmades oludes. Segu tuleks korraga valmis teha nii palju, kui jõutakse ära kasutada 1 tunni jooksul.
Plokkide ladumise juures tuleb jälgida, et plokid ei oleks jäätunud ega härmatisega kaetud. Kõige lihtsam ja kiirem moodus jää ja härmatise eemaldamiseks on kasutada gaasipõletit. Vundamendi armeerimisel soovitame kasutada bi-armatuuri, mis tuleb ladumisel suruda müürisegu sisse. Nurkade tegemisel tuleb üks armatuuri traat läbi lõigata ja painutada armatuur vastavalt nurgale. Seina sirgel osal tuleb armatuurid jätkata 300 mm ülekattega. Armatuuri tuleb kasutada esimese plokirea peal ja viimase plokirea all ning seina osas igas teises vuugis.
Vundamendi ülemine rida on soovitav teha Fibo U-plokkidest, mille süvend tuleb armeerida ja betoneerida weber S-100 talvise betooniga. Eelpool kirjas olnud Weberi talvised segud on kasutatavad kuni -10°C külmaga.

Vaata ka seda postitust: https://www.weber.ee/weberi-blogi/mueueritoeoed-talvel.html
 

Kogu tehniline info tooedete ja lahenduste osas tootejuhilt Margus Tint margus.tint@e-weber.ee või tel. +372 504 4075