See veebileht kasutab küpsiseid, et saaksime pakkuda Teile parimat teenust.
Jätkates sirvimist, nõustute küpsiste kasutamisega. Täpsem info siit

Weber Saint-Gobain - Official website of the company

Põrandate remont Maarjamäe lossis

Vana vahelae pealispind oli väga ebatasane. Renoveerimislahenduse valikul pidi arvestama ka vana vahelae „piiripealse“ kandevõimega.

Lahendus:

Vanade puitpõrandate lammutamisel välja tulnud aluspind oli väga ebatasane ja ruumide vahel olid suured kõrguste vahed. Renoveerimistööde tulemuseks pidi saama sileda ning samasse tasapinda jääva põrandapinna ilma lävepakkudeta. Esmalt kinnitati aluspinnale kõik vajalikud kommunikatsioonid ja tehnovõrgud, mida muuseumis on palju.

Kuna vana vahelae väikese kandevõime tõttu ei saanud teha tüüpilist betoonpõrandat, pakkusime välja kerge helikindla vahelae lahenduse. Kiireim ja samas ka sobivaim viis ebatasase aluspinna tasandamiseks ja erinevate tasapindade ühtlustamiseks on Fibo kergkruusast tasanduskihi tegemine. Sel objektil kasutati kõige peenemat S (2-4 mm) kergkruusa. Vahelae helipidavuse suurendamiseks ning sammumüra vähendamiseks paigaldati kergkruusale mineraalvillaplaadid Isover FLO. Tugev põrandavill kaeti ehituskilega ning seinte ääred ja postide ümbrused isoleeriti servalindiga – nii tagati ujuvpõranda sõltumatus teistest konstruktsioonidest ja seeläbi parem sammumüra isolatsioon.

Kerge ja helikindla vahelae valamiseks mineraalvilla peale kasutati fiiberkiudusid sisaldavat segu weber.floor dB-Põrand – minimaalselt 20 mm paksune kiht tagab piisava tugevusega põranda. Enne valamistöid laotati põrandale ka klaaskiud armeerimisvõrk.

Tööde tulemus:

Sile, tugev, kerge ja helipidav vahelaegi.

Eelkirjeldatud lahendust kasutati u 1500 m² renoveerimisel.

 

Peatöövõtja: Oma Ehitaja AS

Kogu tehniline info Weberi erinavate põrandalahenduste osas tootejuhilt Raul Reinson raul.reinson@e-weber.ee või tel. +372 5332 6001