See veebileht kasutab küpsiseid, et saaksime pakkuda Teile parimat teenust.
Jätkates sirvimist, nõustute küpsiste kasutamisega. Täpsem info siit

Weber Saint-Gobain - Official website of the company

Referents, Estonia pst. 15

8. veebruar 2017

 

Ehitustööde teostaja: Katri OÜ


Aastate jooksul on Weberi fassaadimaterjale kasutatud väga erinevatel objektidel, seda nii hoonete endi ajaloo poolest kui ka kasutatud lahenduste mõttes. Üks huvitavamaid neist on vaieldamatult 2016. aasta suvel töösse läinud ning 2017. aasta suve alguses lõpetatav ärihoone, aadressil Estonia pst 15, Tallinnas. 

Hoone ajalugu on väga kirju. Konkreetset ehitusaastat ei olegi täpselt teada, kuid esimesed suuremad ümberehitustööd toimusid juba aastal 1912, kui algupärasele ühekordsele puitmajale ehitati juurde kahekorruseline kiviosa. Kuigi vahepealsetel aastatel on seda maja mõnel korral ümber ehitatud ja renoveeritud, siis alles nüüd on otsustatud teha hoonele kompaktne kogu fassaadi hõlmavad värskendus. 

Selliste muinsuskaitseobjektide juures on alati peamiseks märksõnaks „teadmatus“, sest kuigi vanad projektid on linnaarhiivis olemas, siis tegelikult ei tea töövõtja aluskonstruktsioonide olukorra- ja mõnikord ka olemasolu kohta enne mitte midagi kui seinasid ei ole avatud. Kuna antud objekti korral oli koheselt plaan ka fassaad soojustada, siis oli näiteks väga keeruline hinnata paigaldatava soojustuse paksust. Teada on ainult see, et hoone välisgabariidid ei tohi muutuda, kuid kui palju vana soojustust ja krohvi seinast eemaldada õnnestub, seda ei ole võimalik ette ennustada. 

Estonia pst 15 objektil jaguneb fassaad tööde iseloomult kolmeks osaks:

 

Puidust hooneosa (pildil renoveeritud fassaadiosa) – eemaldati vana TEP-plaat koos krohviga ning asendati uue mineraalvillast soojustuse ning krohviga;

Kivist hooneosa (pildil osaliselt renoveeritud ja observatoorium) – selle etapi juures hoonele lisasoojustust ei paigaldata, tehakse ainult krohviparandused ning värske viimistlus;

Paekivist sokkel – vana paekivist soklit tuleb vastavalt võimalustele renoveerida, ideaalis soovitakse paekivi säilitada. 

Materjalide valikul osutus üheks keerukaimaks ülesandeks leida erinevatele töölõikudele sellised pinnakrohvid, mis näeksid faktuurilt samasugused välja. Samuti tuli lahendada erinevaid sõlmed erinevate hooneosade liitumisel. Hoone esifassaadil on eraldi tasapinnas tahveldised, mis tekitati erinevas paksuses soojustusematerjali plaatidega varieerides.

Lisaks otsustati kogu fassaadi soojustatav osa armeerida topelt-võrguga, et tänavapoolsem külg oleks tugevam ning vähendada SILS-fassaadidele iseloomulikku „tühja fassaadi kobinat“. 

 

 

Lisainfo materjalide ja lahenduste osas:

Weberi fassaaditoodete tootejuht Marti Dengo marti.dengo@e-weber.ee või tel. +372 5567 8989