See veebileht kasutab küpsiseid, et saaksime pakkuda Teile parimat teenust.
Jätkates sirvimist, nõustute küpsiste kasutamisega. Täpsem info siit

Weber Saint-Gobain - Official website of the company

WeberTherm krohvfassaadide ehitamine

31. jaanuar 2017


Nii uute eramute ehitamisel kui ka olemasolevate hoonete soojustamisel on kõige populaarsem lahendus WeberTherm soojusisolatsiooni-liitsüsteem (SILS). Tegemist on lahendusega, kus soojustusmaterjaliks on vahtpolüstüreen ehk EPS, mis kaetakse pealt nn õhekrohvmeetodil.  Sellel lahendusel on mitmeid eeliseid:

 

  • Soojapidav ja tuulekindel;
  • Efektiivne ja soodne: pärast soojustuse paigaldamist saab kohe krohvida;
  • Kiire ehitusprotsess;
  • Suur valik ehitajaid-paigaldajaid.

 

Korralikult ehitatud SILS-fassaad on tugev, püsiv ja pikaajaline. Paraku on selle lahenduse maine kehva ehituskvaliteedi tõttu kannatada saanud. Siinkohal toome välja olulisemad punktid SILS-lahenduse ehitamisel.

WeberTherm lahenduse ehitamine

WeberTherm lahenduse ristlõige:

 

 

  • Aluspinnale paigaldatakse EPS-soojustusplaadid, mis liimitakse mineraalse liimseguga või vahuga ning kinnitatakse mehaaniliselt sobiva kinnitustüübliga;
  • Vundamendi ja sokli osas tuleb kasutada kas spetsiaalset EPS-perimeeter või XPS-soojustust!
  • Soojustus kaetakse pealt fiiberkiudusid sisaldava armeerimisseguga weber.therm 310. Värskesse segusse surutakse klaaskiud-armeerimiskangas (>160 g/m²).
  • Armeering kaetakse dekoratiivkrohvi aluse kruntvärviga weber.prim 403;
  • Viimase kihina kantakse pinnale sobiv struktuurkrohv, nt silikoonkrohv weber.pas 481 AquaBalance

Kriitilised ehitussõlmed fassaadide ehitusel

Sobivate aknaliiteprofiilide kasutamine ning paigaldus

Vastavalt akna suurusele, tüübile (puit- või plastaken), asetusele konstruktsioonis (nt soojustuse sisse tõstetud akende puhul kehtivad kõige karmimad nõuded!) ja krohvi toonile tuleb valida sobiv aknaliiteprofiil. On olemas nn 2D ehk kahedimensioonilised ja 3D ehk kolmedimensioonilised liiteprofiilid, mis võimaldavad suuremaid deformatsioone. 

 

Aknaliiteprofiili paigaldamisel tuleb arvestada, et soojustus peab katma aknaraamist vähemalt 30 mm, et ei tekiks külmasilda!

Kinnitustüüblite korrektne paigaldus

Kinnitustüüblid tuleb paigaldada vastavalt paigaldusskeemile. Reeglina paigaldatakse tüüblid soojustusplaatide nurkadesse ning vajalikul hulgal ka plaadi keskele (nt 1 või 2 tk). Samuti on oluline jälgida, et tüüblit ei löödaks või kruvitaks liiga sügavale soojustusse ega jäetaks liiga palju soojustuse pinnast kõrgemaks (lubatud hälve on +/- 1 mm) – vastasel juhul kumavad tüüblipead krohvist hiljem läbi. Läbi kumamise vältimiseks on soovitatav kasutada tüüblite nn soojustusse uputamise meetodit, kus tüüblipead kaetakse hiljem soojustusmaterjalist korkidega. Ühtlasi aitab see vältida tüüblitest tekkivat külmasilda.

 

 

Piisava paksusega armeerimissegu paigaldamine

Armeerimissegu kihipaksus peab olema vähemalt 5 mm! Piisava krohvi paksusega tagatakse parem löögitugevus (> 10 J) ning samuti kehtib üldine reegel, et mida suurem on krohvikihi paksus, seda parem on tema vastupidavus meie karmile põhjamaisele kliimale. 

Samuti aitab see vältida soojustusplaatide välja joonistumist läbi krohvikihtide. 

Akna veeplekkide aluse hüdroisolatsiooni korrektne kasutamine

Akende veeplekkide all tuleb kasutada võõphüdroisolatsiooni weber.tec 824, mis aitab vältida niiskuse pääsemist krohvisüsteemi. Veetõke tuleb paigaldada kogu veepleki aluse pale ulatuses ja ülespöördega aknapõskedele umbes veepleki ülespöörde ulatuses. 

Soklites krohvikihte kaitsva hüdroisolatsiooni kasutamine

Soklites tuleb kasutada võõphüdroisolatsiooni weber.tec 824 dekoratiivkrohvide peal. Reeglina peab hüdrokiht algama maapinna piirist ning katma täielikult krohvi alumise serva – nii välditakse olukorda, kus niiskus (nt vihmavesi jmt) pääseb läbi pinnase krohvikihtidesse ning peale kapillaarselt tõusmist hakkaks soklis dekoratiivkrohvi lahti lükkama. 

 

 

Need olid ainult mõned riskikohad näiliselt lihtsa WeberTherm süsteemi ehitamisel. Kuna töö käigus tekib alati hulgaliselt lisaküsimusi, on kõige õigem esitada need oma ala asjatundjatele. 

Ainulaadne Eestis!: weber.therm 310 on esimene 100-le külmatsüklile testitud armeerimissegu Eestis!

 

Kui mõni küsimus jäi veel vastamata või töö käigus tekib küsimusi, millele siit vastust ei leidnud, siis võtke ühendust meie fassaaditoodete tootejuhiga Marti Dengo marti.dengo@e-weber.ee või tel. +372 5567 8989

 

PS! Kui sobiva lahenduse osas otsus tehtud, saame teha Teile kogu fassaadilahenduse materjalide kohta esialgse hinnapakkumise. Selleks palume eelnevalt täita hinnapäringu vorm